• Посилання скопійовано

Облік платником єдиного податку суми поворотної фінансової допомоги, неповернутої протягом року після отримання

Як «єдиноподатнику» слід відобразити в обліку суму не повернутої протягом 12 місяців після отримання суму поворотної фінансової допомоги?

Згідно з п. 292.11 ПКУ, до складу доходів платника ЄП не включаються «суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання». Крім того, якщо така допомога не повернута вчасно, слід бути уважним, щоб сума поворотної фінансової допомоги (далі — ПФД), яка не повернута протягом 12 календарних місяців, не перевищила обсяг граничного доходу для застосування спрощеної системи оподаткування. До складу доходу платника ЄП відноситься сума ПФД, яка:


1) не повернена протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, але договором установлено більший строк повернення;

2) не повернена протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, і за договором порушено строк повернення.

У періоді повернення фінансової допомоги платники єдиного податку не мають можливості відкоригувати дохід на суму, на яку в минулому було визнано дохід.

У декларації платника ЄП — фізособи неповернену суму ПФД слід відобразити у складі загальної суми доходу в рядку 21. Окремо ця сума буде складовою рядків 01, 06 або 11, 12, чи 16, 17 залежно від групи та ставки платника ЄП. Але якщо такий дохід буде пов'язаний з перевищенням граничної суми, це відобразиться в іншому рядку: 02, 07, 13, 18, знову ж таки залежно від групи платника ЄП.

У декларації юросіб — платників ЄП не повернена протягом 12 календарних місяців з дати отримання сума фіндопомоги знайде своє відображення у загальному рядку 1 (одночасно це буде зазначено у рядках 2 або 3 залежно від обраної ставки) платника ЄП 4-ї групи, або рядку 16 (одночасно це буде зазначено у рядках 17 або 18 залежно від обраної ставки) платника ЄП 6-ї групи. Якщо сума поворотної фінансової допомоги виявиться перевищенням граничного доходу, передбаченого для платників груп 4 та 6, таку суму треба зазначити у рядку 4 декларації платника ЄП групи 4 або у рядку 19 декларації платника ЄП групи 6.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»