Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи потрібно дисконтувати кредит з терміном погашення у березні 2022 року?

ТОВ на загальній системі оподаткування отримало банківський кредит за ставкою 21% річних у березні 2019 р. зі строком погашення у березні 2022 року. Чи потрібно дисконтувати цей кредит та за якою ставкою?

По-перше, потрібно визначити, чи є ця заборгованість довгостроковою станом на 31.12.2019 р. Оскільки строк погашення кредиту настає у березні 2022 року, то відповідь на це запитання буде ствердною, а отже, її потрібно дисконтувати.

По-друге, ставка дисконту згідно з П(С)БО 28 базується на ринковій ставці відсотка (до вирахування податку), що використовується в операціях з аналогічними активами. За відсутності ринкової ставки відсотка ставка дисконту базується на ставці відсотка на можливі позики підприємства або розраховується за методом середньозваженої вартості капіталу підприємства.

В даному випадку доцільно дисконтувати суму заборгованості за тією ставкою, за якою було отримано цей кредит, тобто за ставкою 21% річних – адже саме ця ставка може вважатися ринковою ставкою саме для тих умов кредиту, на яких він був отриманий.

Більш докладно про дисконтування читайте тут

 

 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Заборгованість , Кредити , Облік , Дисконтування

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі