Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Лізинг обладнання: як відобразити в бухобліку?

Підприємство придбало ОЗ у нерезидента та після розмитнення продало таке обладнання майбутньому лізингонадавач (зворотний лізинг). Як в обліку відображається операція з отримання такого обладнання в фінлізинг у резидента України?

Відповідно до п. 5 П(С)БО 14, отримане у лізинг обладнання відображається за дебетом субрахунку 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» та кредитом субрахунку 531 «Зобов'язання з фінансової оренди». Нарахування ПК з ПДВ відображається записом Дт 641/ПДВ Кт 531.

Фінансові витрати лізингоодержувача (винагорода лізингодавцю, відсотки за договором лізингу) відображають у сумі, яка відноситься до звітного періоду. У момент нарахування (лізингодавець виставляє акт) виникає поточне зобов'язання (кредит субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами») на суму лізингового платежу за відповідний період. Така сума відсотків за поточний період відноситься до витрат поточного періоду за дебетом субрахунку 952 «Інші фінансові витрати» (винагороди лізингодавцю, відсотків тощо).

Крім того, на кожну дату балансу частину довгострокової заборгованості, термін погашення якої припадає на наступні 12 місяців, переводять до складу поточної (Дт 531 Кт 611 «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями в національній валюті»).

Погашення заборгованості у періоді її виникнення відображається записом Дт 685 Кт 311 з одночасним взаємозаліком записом Дт 531 Кт 685. Погашення заборгованості у наступних періодах (після визначення поточної заборгованості на субрахунку 611) відображається відповідно записом Дт 611 Кт 311.

Після введення обладнання в експлуатацію в обліку робиться запис Дт 104 Кт 152. Оскільки за умов запитання має місце операція із зворотного лізингу, то передача права власності на таке обладнання майбутньому лізингонадавачу відображається як його постачання:

  • Дт 361 К-т 712 – продаж ОЗ;
  • Дт 712 Кт 641/ПДВ – нараховано ПЗ з ПДВ;
  • Дт 943 К-т 286 – списано собівартість такого ОЗ на витрати.

Про оподаткування операції із зворотного лізингу ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Нерезиденти , Облік , Лізинг

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі