Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Послуги з надання фінансових гарантій: як відобразити в обліку?

Підприємство сплатило гаранту суму за послуги надання фінансових гарантій у відповідності до митного законодавства (при реекспорті орендованого обладнання). Було отримано акт виконаних робіт (окремо страховий платіж та комісійна винагорода гаранта). Як обліковуються такі послуги?

Відповідно до п. 5 та 6 П(С)БО 16, витрати відображаються в бухобліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань. Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань,  що призводить до  зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

При цьому, варто звернути увагу, що підприємство сплачує саме за послуги з надання фінансових гарантій і відповідно до умов договору такий платіж повернення не підлягає. Отже, за такою операцією має місце збільшення зобов’язань підприємства (у розмірі вартості наданих послуг).

Таким чином, як сума страхового платежу, так і комісійної винагороди, потраплять до витрат періоду, у якому вони були понесені.

Своєю чергою, згідно з п. 18 П(С)БО 16 до адміністративних витрат відносяться такі загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, зокрема, винагороди за професійні послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо).

На підставі цього вважаємо, що зазначені у запитанні витрати доцільно обліковувати на рахунку 92 «Адміністративні витрати».

Бухгалтерські записи в такому випадку будуть виглядати так:

  • Дт 92 Кт 631 – надання послуг, що підтверджується актом виконаних робіт;
  • Дт 631 Кт 311 – оплата за послуги.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі