Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Банк взяв комісію з покупця: що в обліку у продавця?

Компанія здійснює експорт послуг. В інвойсі на передплату вказано, що усі комісії банків сплачує компанія. Якщо інвойс на 100 євро, а на рахунок надійшло 95 євро, то чи є 5 євро комісією банку і як її відобразити? В банківській виписці є лише надходження 95 євро і за гривневим рахунком є комісія за вхідний платіж від іншого банку

Так, 5 євро є банківською комісією та витратами підприємства-виконавця послуг. Адже відповідно до домовленостей усі комісії банків-кореспондентів сплачує виконавець послуг. Сплата відбувалася не шляхом самостійного перерахування комісій банкам, а шляхом утримання такими банками із виручки такого виконавця.

Згідно з п. 18 П(С)БО 16 плата за розрахунково-касове обслуговування, зокрема, комісії банків, є адмінвитратами підприємства – Дт 92. При цьому немає різниці, чи це комісія українського чи іноземного банку, чи її нараховано зверху суми, чи утримано із неї.

Радимо відображати таку комісію проведеннями:

  • Дт 316 Кт 362/681 – отримано 95 євро від покупця послуг
  • Дт 92 Кт 377 - визнано витрати на суму комісії, утриманої банком-нерезидентом, у сумі 5 євро;
  • Дт 377 Кт 362/681 – здійснено залік заборгованостей на суму 5 євро.

Такі проведення слід підтвердити такими документами:

  • випискою банку, в якій буде вказано, що на валютний рахунок підприємства надійшло саме 95 євро;
  • SWIFT-повідомленням (це документ, у якому зазначається інформація про суми, які банк-нерезидент утримав із платежу – й там як раз фігуруватиме сума у 5 євро). Це повідомлення банк може отримати через запит у банку-кореспондента і видати вам у формі електронного файлу, який можна роздрукувати;
  • бухдовідка – радимо її складати. Саме у ній слід зауважити, що на основі двох вище документів та на підставі домовленостей щодо сплати комісії (вказати на інвойс), сума комісії в 5 євро, яка зазначена у SWIFT-повідомленні, була утримана саме із платежу покупця у 100 євро, у зв’язку із чим на рахунок надійшло саме 95 євро.

Що стосується валютного контролю у зв’язку із зняттям банками-нерезидентами комісію, то про це ми детально писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Валюта , Банки , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі