Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Стягнення коштів з боржника за виконавчим листом: як облікувати?

Підприємство отримало лист від державної виконавчої служби про стягнення з боржника коштів (на підприємстві боржник отримує орендну плату за земельну ділянку). Як відобразити таку операцію в бухгалтерському обліку?

Відповідно до п. 1 ст. 69 Закону №1404 підприємства здійснюють відрахування із зарплати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі, якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. 

Такі підприємства, установи, організації, фізособи, фізособи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Мін'юстом.

Розмір відрахувань, зокрема, з інших доходів боржника, вираховується із суми, що залишається після утримання податків та зборів.

Таким чином, підприємство нараховує призначену суму орендної плати особі, утримує з неї відповідні податки, а вже після цього здійснює утримання за постановою виконавчої служби.

Сума, яка підлягає утриманню, відображається бухгалтерським записом - Дт 685/орендодавець Кт 685/виконавча служба. Сплата утриманої суми відображається в обліку бухгалтерським записом - Дт 685/виконавча служба Кт 311.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Заборгованість , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі