Згідно з Інструкцією №291 облік та узагальнення інформації про стан і рух статутного й іншого зареєстрованого капіталу, пайового капіталу підприємства відповідно до законодавства і установчих документів, а також внесків до оголошеного, але ще не зареєстрованого статутного капіталу, здійснюється на рахунку бухобліку 40 «Зареєстрований (пайовий) капітал».
Зокрема, створення статутного капіталу відображається за кредитом бухгалтерського рахунку 40 «Зареєстрований (пайовий) капітал» з одночасною кореспонденцією за дебетом рахунку 46 «Неоплачений капітал».
Відповідно подальша сплата такого статутного капіталу учасником не торкається бухгалтерського рахунку 40, а відноситься до кредиту бухгалтерського рахунку 46.
Наприклад, якщо як статутний капітал засновник вносить кошти (готівкові або безготівкові), то така операція відображається бухгалтерським записом Дт 301 «Готівка в національній валюті» або 311 «Поточні рахунки в національній валюті» – Кт 46.
У разі, якщо внесок до статутного капіталу здійснюється за допомогою основних засобів, то одержання об'єктів основних засобів відображається за дебетом рахунку обліку основних засобів і погашенням (зменшенням) заборгованості учасників (Дт 10 Кт 46).
Витрати на доставку, установку, монтаж та інші витрати на забезпечення введення в експлуатацію таких основних засобів включаються до їх первісної вартості з відображенням в обліку капітальних інвестицій (Дт 10 Кт 151).
- Податкові наслідки отримання внеску основними засобами ми розглядали тут>>
- Облік зменшення статутного капіталу ми детально розглядали тут>>
- Як обліковувати операції з перетворення додаткового капіталу у статутний ми розглядали тут>>
Зверніть увагу, що внесок від фізособи засновника підприємство повинно відобразити у розрахунку за формою №1ДФ. Про це читайте тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись