Головна Усі консультації Облік та звітність П(С)БО і план рахунків

Облік придбання права користування комп’ютерною програмою

Як відображається придбання комп'ютерної програми (придбання права користування, без переходу авторських прав)?

Придбана комп’ютерна програма визнається нематеріальним активом.

Так, пп. 14.1.120 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями визначено поняття нематеріальних активів, як право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об’єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.

Відповідно до п. 144.1 ст. 144 Кодексу амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності. Підпунктом 145.1.1 пункту 145.1 статті 145 ПКУ розмежовані групи нематеріальних активів і встановлені строки дії права користування. До групи 5 належать — авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп’ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляціі даних (бази даних), фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті.

Згідно із пп. 145.1.1 п. 145.1 ст. 145 Кодексу нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, визначених у пп. 145.1.5 п. 145.1 ст. 145 цього Кодексу і для групи 5 нематеріальних активів встановлений такий строк амортизації: відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як 2 роки.

Враховуючи викладене, комп'ютерна програма, визнається нематеріальним активом і належить до 5 групи нематеріальних активів.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
ДФС у Закарпатській області
Рубрика:
Облік та звітність / П(С)БО і план рахунків
Теги:
Амортизація , Нематеріальні активи , Основні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі