• Посилання скопійовано

Яку ліцензію обрати при реалізації пального з автоцистерни в бак авто?

Яку ліцензію обрати при реалізації пального з автоцистерни в бак авто?

Запитання: Підприємство займається оптовою торгівлею пальним та надає послуги з перевезення пального.

Має ліцензії:

1) на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі;

2) на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки);

3) внутрішнє перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями.

На підприємстві є резервуари для зберігання пального і паливороздавальна колонка (ПРК). Відвантаження палива проводиться з автоцистерн. Акцизні накладні реєструються за схемою «автоцистерна/авто». Чи може підприємство реалізувати пальне в бак авто і складати так акцизні накладні?

 

 

На підставі ліцензії на право оптової торгівлі пальним без місць оптової торгівлі пальним такий СГ– ліцензіат може продавати пальне з місця зберігання пального інших СГ/місця оптової торгівлі пальним інших СГ, на які видана та є діючою ліцензія на зберігання пального або ліцензія на оптову торгівлю з місцем оптової торгівлі пальним відповідно. Про це див. нашу новину тут.

В Законі №481 чітко не визначено, що СГ може реалізувати пальне з транспортного засобу. Проте у своїй ІПК від 07.10.2022 р. № 1690/ІПК/99-00-09-04-03-06 та ІПК від 22.10.2021 №3979/IПК/99-00-09-03-02-06 ДПС таку можливість не виключає (див. наш коментар до ІПК).

В новому Законі №3817, положення якого будуть діяти з 01.01.2025 р, це питання врегульовано і визначено, що оптова торгівля пальним за відсутності місць оптової торгівлі здійснюється:

з місця/в місці зберігання пального, оптової торгівлі пальним, в якому ліцензіат здійснює придбання та/або отримує послуги із зберігання пального, за умови що відпуск пального здійснюється суб’єктом господарювання, який отримав відповідно ліцензію на право зберігання пального, на право оптової торгівлі пальним у такому місці;

у транспортному засобі, на якому переміщується та/або в якому зберігається пальне.

Тобто, підприємства, які отримали ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі, як за Законом №481, так і за Законом №3817, можуть продавати пальне виключно з місця зберігання пального інших СГ/місць оптової торгівлі інших СГ або транспортних засобів.

Як заповнити АН на обсяг пального при його відпуску у бак авто див. відповідь ДПС у нашій новині тут, зокрема:

«У рядку «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» вказуються реквізити пересувного акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне».

Таким чином, підприємство за наявної ліцензії може реалізовувати пальне з автоцистерни в бак автомобіля іншого СГ за умови відсутності місць оптової торгівлі.

В свою чергу, місце оптової торгівлі пальним – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування (ст. 1 Закону №481).

Якщо підприємство використовує резервуари та АЗС для зберігання та заправки власних автоцистерн, з яких потім проводиться реалізація пального, то у нього наявне місце оптової торгівлі і потрібно отримати ліцензію на оптову торгівлю пальним, що передбачає наявність у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним.

Провадження господарської діяльності з використанням ліцензії не того виду ідентифікується як її відсутність.

Оптова торгівля пальним або зберігання пального (крім зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки) без наявності відповідної ліцензії – 85 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (ст. 73 Закону №3817).

Окремо додаємо роз’яснення ДПС у ЗІР (113.05) Яка відповідальність передбачена за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії?

 

Отже, можемо зробити такі висновки:

  1. Зберігати пальне у своїх резервуарах можна тільки для власного споживання, продавати з резервуарів таке пальне не можна – бо немає відповідної оптової ліцензії на місце зберігання пального;
  2. Продавати пальне можна тільки з автоцистерн та з місць відповідального зберігання пального на складах інших СГ;
  3. Можна відвантажувати пальне з автоцистерн у баки ТЗ покупців, при цьому у покупців повинна бути як мінімум ліцензія на зберігання пального. Без такої ліцензії у покупця не можна буде зареєструвати на нього акцизну накладну.
  4. Не можна продавати пальне іншим особам через власну ПРК. Така ПРК може використовуватись лише для заправки власного транспорту.
  5. Щоб задіяти власну ПРК у торгівлі пальним, потрібно отримати на неї роздрібну ліцензію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»