• Посилання скопійовано

За якою датою нараховуються ПЗ з ПДВ у разі постачання санаторно-курортних послуг?

Чи можна постачання санаторно-курортних послуг ветеранам війни та праці, а також постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю, дітям війни вважати постачанням з оплатою за рахунок бюджетних коштів, якщо ці кошти надходять від Департаменту соцполітики виконавчого органу Київміськради?

Запитання:

ТОВ уклало договір з Департаментом соцполітики виконавчого органу Київської міської ради. Предметом цього договору є надання послуг санаторно-курортних закладів: оздоровлення ветеранів війни та праці, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, яким виповнилося 18 років, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб з інвалідністю, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, міста Києва. Згідно з умовами договору, вартість послуг оздоровлення включає ПДВ. За порядком оплати розрахунок за надані послуги здійснюється Департаментом відповідно до п. 1 ст. 49 БКУ. Оплата за надані послуги з оздоровлення здійснюється після надходження бюджетного фінансування. У договорі вказано розрахунковий рахунок ГУДКСУ в м. Києві.

1. Чи можна таке постачання послуг з санаторно-курортного лікування вважати постачанням з оплатою за рахунок бюджетних коштів?

2. Яким з пунктів (п. 187.7 чи п. 187.1 ПКУ) слід керуватися для визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при наданні послуг з санаторно-курортного лікування?

 

Відповідь:

За Законом №3551 пільги у вигляді безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням надаються:

  • учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них (ст. 56 та 12);
  • особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (ст. 7 та 13);
  • учасникам війни (ст. 89 та 14);
  • особам, на яких поширюється чинність Закону №3551 (ст. 10 та 15).

Фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію Закону №3551, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (ст. 17 Закону №3551). 

Пунктом 187.7 ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Крім цього, відповідно до пп. 197.1.6 ПКУ операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізосіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів звільняються від оподаткування ПДВ.

Пунктом 201.10 ПКУ передбачено, що при постачанні товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Отже, кошти, які отримані закладом з бюджету за тристороннім договором як відшкодування вартості санаторно-курортних послуг, наданих фізособам, вказаним у запитанні, включаються до бази оподаткування ПДВ у звітному періоді їх отримання на дату настання події, яка визначена п. 187.7 ПКУ, за відсутності інформації, яка б підтверджувала статус фізособи як особи з інвалідністю, визначеної з пп. 197.1.6 ПКУ.

***

Читайте також: Санаторно-курортні послуги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи: за якою датою виникає ПДВ?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    Сьогодні 15:342
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202411
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202412
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202462
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024483