• Посилання скопійовано

Повернувшись з відрядження працівник не додав до звіту посадкові талони. Які будуть наслідки?

Чи достатньо для підтвердження витрат на придбання квитків виписки з карткового рахунку працівника, затвердженої підписом та штампом банку та роздрукований електронний квиток (без підписів та печаток, формату А4), якщо при повернені з відрядження працівник не додав до звіту посадкові талони?

Для підтвердження витрат – так, а для звільнення від оподаткування ПДФО та ВЗ – ні.  

Відповідно до абз. 2 пп. «а» 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізособи, яка перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому витрат на відрядження в межах фактичних витрат, у т. ч. витрат на проїзд.

Зазначені вище витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують їх вартість:

  • транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т. ч. електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов'язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту;
  • розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту.

ДФС в ІПК від 26.10.2017 р. №2402/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з госпдіяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

При цьому суми відшкодованих витрат на проїзд не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, зокрема у вигляді електронного квитка на проїзд повітряним транспортом за умови надання посадкового талона, у т. ч. електронного посадкового талона, отриманого під час онлайн реєстрації, та розрахункового документа про його придбання.

Коли сплачувати ПДФО та ВЗ за наслідками авансового звіту читайте тут та тут>> 

Крім того, ДФС у листі від 24.03.2017 р. №5972/6/99-99-13-02-03-15, виходячи з визначень «посадочний документ» та «проїзний документ», наведених у п. 1.4 Порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, затвердженим спільним наказом Мінінфраструктури та Міндоходів від 30.05.2013 р. №331/13, повідомляє таке.

Посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення та документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками) (п. 5.6 Порядку №331/13).

На нашу думку, якщо виходити з підтвердження зв'язку відрядження з госпдіяльністю роботодавця з метою неоподаткування ПДФО та ВЗ, то керівник може прийняти рішення (письмове) про достатність наявності роздруківки електронного посадкового талона, отриманого під час онлайн реєстрації, або довідки авіакомпанії про те, що електронний квиток було фактично використано. 

При цьому залишається лише сподіватися, що перевіряючим буде достатньо такого документального обґрунтування, оскільки в ПКУ чітко написано про те, що в даному випадку має бути посадковий талон.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    Сьогодні 10:088
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.20248
  • Податок на нерухомість за пошкоджене внаслідок ворожих обстрілів майно
    ТОВ має у власності складський комплекс, який був наполовину зруйнований влучанням ракети. До Держреєстру майна ця подія не вносилася. Зараз ТОВ отримало підтвердження — внесення нерухомості до Держреєстру майна. Чи можна подати уточнення до декларацій з нерухомості за 2023 і 2024 р., якщо згідно з витягом з реєстру пошкодженого майна категорія пошкоджень складу 81-100%, адмінбудівлі 21-40%?
    09.05.202418
  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202425
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202435