• Посилання скопійовано

Оплата операції фізособі: податкові наслідки

Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?

Оформлення та документи

Матеріальна допомога на лікування фізособі надається підприємством на підставі наступних документів:

  • заяви з проханням укласти договір із закладом охорони здоров'я та оплатити за цим договором вартість лікування;
  • видати наказ;
  • укласти договір безпосередньо із медичним закладом (у разі позитивного рішення підприємства (благодійника));
  • на підставі  рахунку медзакладу чи згідно з договором перерахувати гроші на розрахунковий рахунок закладу;
  • отримати документи, що підтверджують лікування у даному медзакладі та витрати на його проведення: договір, медичний висновок, чеки, касові ордери тощо.

 

Оподаткування

Цільова допомога на лікування, перерахована безпосередньо закладу охорони здоров'я, не включається до оподатковуваного доходу фізособи на підставі пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ.

При цьому сума такої допомоги законодавчо не обмежена.  Із суми допомоги, що перерахована безпосередньо медзакладу, ПДФО та військовий збір не утримується. 

Звертаємо увагу на перелік виключень, наведений у цьому ж пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ – тобто витрат, які не звільняються від оподаткування. Зокрема, це косметичне лікування або косметична хірургія, лікування венеричних захворювань, тютюнової чи алкогольної залежності та інше.

Матеріальна допомога на лікування, що перерахована закладу охорони здоров'я відображається у Додатку 4ДФ єдиної звітності за ознакою «169».

Якщо ж хоча би одну з вищезазначених умов не виконано, то допомога на лікування підлягатиме оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. 

Оподатковувана сума допомоги відображатиметься у Додатку 4ДФ єдиної звітності за ознакою «126».

На кошти, перераховані медичному закладу на оплату операції фізособі ЄСВ не нараховується, оскільки така виплата не входить до фонду оплати праці.

Як випливає із вищевказаного, якщо дотримуватися всіх умов щодо оплати коштів на операцію фізособі, жодних податкових наслідків для обох сторін не буде.

Якщо підприємство – платник коригує фінрезультат, воно повинно взяти до уваги пп. 140.5.10 ПКУ, який дозволяє не збільшувати фінрезультат на такі витрати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202413
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202417
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202427
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202412