• Посилання скопійовано

Сплата комісійної винагороди за рахунок виручки експортера

Конрагент-нерезидент перерахував за інвойсом суму 1000 у.о, а також комісію. Але на поточний рахунок підприємства зараховано лише 980 уо. За мінусом 20 у.о, які утримано банком-нерезидентом. Як закрити заборгованність нерезидента?

Згідно з п. 1.2. Інструкції № 136 банк контролює дотримання резидентом установлених законодавством строків розрахунків (зараз це 180 к.д., від ред) за: експортною операцією резидента, якщо на дату митного оформлення продукції або виконання резидентом робіт, надання транспортних, страхових послуг розрахунки за такою операцією не завершені (кошти від продажу нерезиденту товару на поточний рахунок резидента не надійшли або надійшли не в повному обсязі) або в банку немає інформації про завершення розрахунків за такою операцією.

А далі, пп. "е" п. 1.9  Інструкції №136 уточнює що сума валютної виручки може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов'язань за договором відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортними договорами, що передбачають поставку продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг і підтверджена відповідним банківським документом. І до речі у цьому випадку, як зазначено у листі НБУ від 19.01.2012 р. №23-010/186 конкретний перелік банківських документів, які підтверджують оплату резидентом комісійної винагороди банку-нерезиденту відсутній. На практиці це може бути SWIFT-повідомлення.

Зверніть увагу, підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті. Якщо договором з нерезидентом не передбачена сплата комісії продавцем, це потрібно виправити шляхом укладання додаткової угоди.

Утриману комісію за рахунок виручки резидента, СГ може списати (відобразити в обліку) на підставі бухгалтерської довідки. Бажано при цьому отримати від банка SWIFT-повідомлення про списання комісії в сумі 20 у.о.

 Як наслідок будуть наступні проведення:

  • Дт 362 Кт 70 — реалізовано товар на суму 1000 у.о.;
  • Дт 316 Кт 362 — оплата товару нерезидентом 980 у.о. (обов’язковий продаж валюти зараз не розглядається);
  • Дт 92 Кт 362 — утримання комісійної винагороди банком-нерезидентом 20 у.о.

Саме за такими проведеннями в обліку експортера закриється дебіторська заборгованність іноземного покупця. І датою зарахування валюти банк знімає експортну операцію з контролю.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Оплата з корпоративної картки за ЗЕД-контрактом
    ТОВ уклало ЗЕД-контракт на поставку обладнання. Оплату частково здійснено з поточного рахунку. На корпоративній картці підприємства є валюта. Чи можлива оплата в готівковій формі? Чи можна провести оплату з корпоративної картки?
    02.05.202425
  • Валютний нагляд при реекспорті товарів, поміщених у митний режим «митний склад»
    Підприємство закуповує продукцію у митному режимі «митний склад» у нерезидента, потім – реекспорт нерезиденту. Як завершується валютний нагляд поставки товару нерезиденту? Якщо це прирівнюється до імпорту без увезення в Україну, банк завершує нагляд після зарахування коштів від нерезидента на рахунок нерезидента в разі продажу нерезиденту продукції за межами України. Імпорт закривається у сумі собівартості товару, від якого надійшла виручка, чи у всій сумі виручки за реекспорт, незважаючи на його собівартість? Тобто у разі реекспорту нижче собівартості при надходженні виручки у повному обсязі, банк знімає повністю валютний нагляд по імпорту, чи буде виникати недоотримання коштів?
    30.04.202420
  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202467
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202475
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024285