• Посилання скопійовано

Первісна вартість основних засобів: нюанси

Підприємство анулювало свідоцтво ПДВ. В останній декларації з ПДВ було відображено умовний продаж основного засобу та комп'ютерної програми. Чи має право підприємство збільшити первісну вартість основного засобу і нематеріального активу, а потім амортизувати цю суму?

Запитання: Підприємство анулювало свідоцтво ПДВ на підставі ст. №184.1 ПКУ (за власною ініціативою). В останній декларації з ПДВ було відображено умовний продаж основного засобу та комп'ютерної програми. Чи має право підприємство збільшити первісну вартість основного засобу і нематеріального активу, і потім амортизувати цю суму, або ж необхідно суму умовного продажу відобразити відразу в складі інших витрат?

Відповідь: Так дійсно, за п. 184.7 ПКУ якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу ПК, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів (крім випадків анулювання реєстрації внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону).


Відповідно до п. 8 П(С)БО 7  "Основні засоби", якщо суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) ОЗ не відшкодовуються підприємству, вони відносяться до первісної вартості об'єкта (аналогічна умова зазначена у п. 11 П(С)БО 8 "Нематеріальні активи"). Отже, при визначені ПЗ з ПДВ нарахований податок збільшуватиме залишкову вартість необоротних активів (нематеріальних актив).

І як сказано у листі Мінфіну від 02.03.2011 р. №31-34020-07-25/5805:

“Зазначені операції з нарахування податку на додану вартість відображаються за кредитом субрахунку 641 "Розрахунки за податками" з дебетом рахунків обліку відповідних товарів та необоротних активів, що залишилися”.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Виправлення помилки і трансфертне ціноутворення
    Чи має вплив на обрахунок обсягу операцій з контрагентом нерезидентом пов'язаною особою за 2023 рік операція, яка фактично була здійснена підприємством у 2022 році, але відображена в бухгалтерському обліку підприємства у 2023 році як виправлення помилки, через 441 субрахунок, відповідно до НП(С)БО 6?
    09.05.20248
  • Оприбуткування готівки при міжнародних перевезеннях пасажирів
    Підприємство здійснює міжнародні перевезення пасажирів, розрахунки проводяться із використанням квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю та відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, воно звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО. Як правильно оприбутковувати готівку за продані квитки в автобусах в касу підприємства?
    09.04.202411
  • Як відшкодувати витрати на конвертацію валют з особистої картки працівника?
    ТОВ – платник податку на прибуток на загальних підставах, оплачує рекламні послуги Фейсбук, які надає нерезидент. Відповідно до умов договору підприємству створено акаунт. Оплата послуг здійснюється з особистої картки працівника. Виписка по акаунту є актом наданих послуг і формується в гривні, а оплата в валюті. Як відшкодувати працівнику витрати на конвертацію валют?
    29.03.2024525
  • Як включити скоригований прибуток КІК за 2022 у декларацію за 2023 рік?
    Звітність з податку на прибуток резидента Дія Сіті (платник ПНВК) + КІК. Як відзвітувати по КІК за 2022 рік? Чи потрібно уточнювати декларацію на прибуток підприємства на загальних умовах за 2022 рік?
    06.03.202495
  • Компенсація невикористаної додаткової та щорічної відпусток при звільненні під час відпустки для догляду за дитиною
    Працівниця прийнята на роботу 01.05.2020 року. Після народження другої дитини 10.03.2021 р. має право на додаткову відпустку на дітей. З 01.09.2021 р. – у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. Звільняється за угодою сторін - 04.03.2024 р. Скільки днів компенсації основної та додаткової відпустки нарахувати? Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
    04.03.20248822