Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи звільняються лікарські засоби від ПДВ згідно з постановою №224?

Чи звільняються лікарські засоби та медобладнання від ПДВ згідно з Постановою №224? Чи поширюється звільнення на їх подальше постачання на території України?

Постанова №224 затверджує перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування ПДВ.

При цьому, зверніть увагу, що таке звільнення поширюється не на всі лікарські засоби та медобладнання, а лише на ті, що зазначено у переліку, зокрема, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Тобто в даному випадку звільнення поширюється саме на сплату ПДВ при імпорті таких товарів. Подальше постачання таких товарів оподатковується ПДВ на загальних підставах за ставкою 7%, за умови постачання медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні. До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%.

Отже, підприємство при імпорті таких лікарських засобів та обладнання може бути звільнено від сплати ПДВ, однак подальше їх постачання на території України оподатковується ПДВ на загальних підставах.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Лікарські засоби , ПДВ , Медицина , COVID-19

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі