Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

Чи може працівник заправити орендований автомобіль у вихідний день?

Чи може працівник, з яким було укладено та нотаріально завірено договір оренди автомобіля, заправляти цей автомобіль у вихідний день із зазначенням цього в подорожньому листі? Які податкові наслідки?

Положення ст. 801 ЦКУ зобов'язують наймача підтримувати орендований транспортний засіб у належному технічному стані, а також нести витрати, пов'язані з його використанням, в т. ч. зі сплатою податків та інших платежів.

Заправлення пальним орендованого автомобіля у вихідний день має узгоджуватися розпорядженням керівника (щодо використання пального у госпдіяльності підприємства) та трудовими функціями працівника.

Наприклад, якщо працівнику доручено зустріти інших працівників, які повертаються з відрядження, в аеропорті о третій годині ночі у понеділок або у разі коли автомобіль має бути готовим для службової поїздки у понеділок зранку, то заправлення пальним у вихідний день пов’язано з його використанням у госпдіяльності.

Лише використання автомобіля, наданого в оренду працівником, у його особистих цілях протягом вихідних днів із заправленням пальним за рахунок підприємства призводить до виникнення додаткового блага такого працівника з метою оподаткування ПДФО та ВЗ. 

Докладніше про це читайте тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Автотранспорт , Оренда , Договір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі