Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Спрощенці четвертої групи не зобов'язані вести книгу обліку доходів

Підприємство - платник єдиного податку, 4 група, без ПДВ. Чи обов'язково йому реєструватися у податковій та вести книгу обліку доходів і витрат?

Згідно із пп. 296.1.1 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п'ятої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма такої книги затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. № 1637.  

Ведення платниками єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, книги обліку доходів і витрат, Податковим кодексом не передбачено. Таку книгу, згідно із пп. 296.1.2 Податкового кодексу України ведуть платники єдиного податку третьої та п'ятої групи, які є платниками податку на додану вартість. 

Однак, зверніть увагу: зазначені правила діють лише для фізосіб – підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.  Обов’язок ведення як книги обліку доходів, так і книги обліку доходів і витрат, для юросіб – які можуть перебувати лише в четвертій або в шостій групі платників єдиного податку, Податковим кодексом не встановлено. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , 4 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , ПДВ , Підприємці , ПКУ , 5 група ЄП

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі