• Посилання скопійовано

Витрати на мийні засоби: що з ПДВ?

Виробниче підприємство на загальній системі оподаткування (коригування фінансового результату до оподаткування не застосовує), яке не має в штаті прибиральниці, хоче придбати мийні засоби. Чи можна віднести вартість цих засобів на витрати та до податкового кредиту?

Що стосується витрат, то витрати в обліку визнаються при умові належного підтвердження здійснених витрат первинними документами. І враховуються відповідно до правил П(С)БО 16 або МСФЗ.

Якщо звернутись до Інструкції з санітарного утримання приміщень та обладнання виробничих підприємств, затвердженої Міністерством охорони здоров'я СРСР від 31.12.1966 р. № 658-66 (Інструкція чинна на сьогоднішній день), то зокрема у п. 63 сказано, що всі виробничі та побутові приміщення, а також робочі місця і обладнання повинні утримуватися в чистоті і порядку. Для всіх виробничих і побутових приміщень повинен бути встановлений певний порядок прибирання з урахуванням умов виробництва. 

Крім того, підприємство зобов’язано забезпечити своїх працівників  мийними засобами і це передбачено п. 5 Постанови КМУ "Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат" від 27.06.2003 р. №994

Тому, придбання мийних засобів відобразиться у складі витрат на охорону праці. Відповідно до п. 15.8 П(С)БО 16 витрати на охорону праці відносяться до складу загальновиробничих витрат. 

Що стосується сум ПДВ у складі ціни придбаних мийних засобів, то такі суми формують податковий кредит (відповідно до норм п. 198.1-198.2 ПКУ). Крім того, оскільки сплачені суми пов’язані із госпдіяльністю підприємства, тому платник ПДВ у цьому випадку не застосовує п. 198.5 ПКУ і не нараховує сам собі податкові зобов’язання.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 646
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431