• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки в таблиці 6 звіту з ЄСВ

Як виправити помилки, допущені у таблиці 6 звіту з ЄСВ?

Помилки, які можна виправити в таблиці 6, діляться за порядком виправлення на ті, які допущені при зазначенні сум доходу та ЄСВ, та помилки не в числових показниках.

Якщо помилки у таблиці 6 допущені не в числових показниках, то такі помилки можна виправляти шляхом подання скасовуючих та початкових таблиць. Але такі таблиці повинні містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо (п. 2 розд. V Порядку №435).

Помилки, які стосуються неправильно зазначеної суми доходу, нарахованого або утриманого ЄСВ, виправляються іншим шляхом. Ці помилки треба виправляти у таблиці 6 звіту з ЄСВ за той звітний період, у якому такі помилки були знайдені та виправлені, окремим рядком з кодом типу нарахувань у графі 10 «2» або «3».

Під кодом «2» відображається сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску;

А код «3» застосовується для відображення суми заробітної плати (доходу), нарахованої у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄСВ.

При цьому обов'язково зазначається місяць та рік, за який проведено нарахування (реквізит 11), що дає змогу в одній таблиці 6 звіту з ЄСВ виправити помилки за кілька звітних періодів.

Зверніть увагу: якщо нарахування заробітної плати за періоди до 01.01.2016 р. відбувається після вказаної дати, то застосовується ставка ЄСВ у розмірі, який діє на момент нарахування, тобто 22%. При цьому із нарахованих сум ЄСВ не утримується.

Однак донарахування (зменшення) суми ЄСВ на суми заробітної плати (доходу), нарахованої у періоди до 01.01.2016 р., здійснюється виходячи з розміру ЄСВ, що діяв на день її фактичного нарахування. Крім того, з такого доходу роботодавець повинен здійснити утримання ЄСВ з урахуванням положень ст. 8 Закону про ЄСВ в редакції, що діяла до 01.01.2016 р.

Внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається в таблиці 6 лише:

— при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;

— при відображенні сторнованих сум відпусткових, допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування ЄСВ та розміри ставок ЄСВ, а також якщо нарахування здійснювалися, зокрема, за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність) періоди.

Таким чином, коли в таблиці 6 звітного періоду відображається донарахування або сторнування сум доходів та/або ЄСВ за минулі звітні періоди, на працівника заповнюється кілька рядків — стосовно доходів поточного та минулого звітних періодів (кількість рядків не обмежена і залежить від типу нарахувань та звітних періодів).

Нагадуємо, що у таблиці 1 звіту з ЄСВ виправлення помилок, допущених у розрахунку виплат, не буде відображатися окремо у розділі 5, а включається у загальні дані щодо доходів такого звітного періоду у рядку 1.1 розділу 1.

Натомість якщо йдеться про помилки не в розрахунку сум доходу та ЄСВ, а у відображенні таких сум у Звіті про ЄСВ, в таблиці 1 звіту з ЄСВ виправлення помилки, яке призводить до зменшення ЄСВ, буде відображено у розділі 5 цієї таблиці у рядках 5.1.1 — зменшення нарахування ЄСВ за ставкою 22%. При цьому у рядку 5.4 треба зазначити суму доходів працівника, на які було зайво нараховано ЄСВ, а у наступному рядку — зміст помилки, не забувши написати про звітні періоди, у яких сторнуються суми ЄСВ. Аналогічно відображається у рядку 4 збільшення сум ЄСВ, відображених у Звіті за минулий звітний період.

Приклад 1. Працівника Морозенка В.С. звільнено 18.05.2016 р. Помилково цього працівника не було зазначено у таблиці 5 звіту з ЄСВ за травень 2016 року та протягом травня — червня 2016 року такому працівнику помилково нараховувалася зарплата. На підставі бухдовідки помилково нараховану суму зарплати було сторновано у липні 2016 року.

По-перше, оскільки у таблиці 5 Звіту з ЄСВ за травень 2016 року не було зазначено інформації щодо звільнення працівника, таку помилка виправляється складанням та поданням за травень 2015 року окремого Звіту, який має містити: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту з ЄСВ) та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані тільки на відповідного звільненого працівника.

По-друге, потрібно зменшити в персоніфікованих даних суму зайво нарахованого доходу та ЄСВ за травень-червень 2016 року. У такому разі в окремих рядках таблиці 6 звіту з ЄСВ за липень 2016 року дублюються помилкові дані, зазначені у звітності раніше, але в реквізиті 10 «Код типу нарахувань» зазначається «3».

У таблиці 1 Звіту з ЄСВ за липень 2016 року суми сторнованого нарахованого ЄСВ відображають у рядку 5.1.1 розділу 5 цієї таблиці з від'ємним значенням.

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ за липень 2016 року окремими рядками з кодом типу нарахувань 03 (у графі 10) відображаються зайво нараховані та відображені у Звіті за травень та червень 2016 року суми доходу та ЄСВ (додатне значення).

Приклад 2. Працівнику було нараховано відпусткові у сумі 2000 грн за дні відпустки за травень 2016 року. У червні 2016 року бухгалтер виявив помилку у розрахунку відпусткових. На підставі бухдовідки працівнику було сторновано суму раніше нарахованих відпусткових на суму 300 грн.

У таблиці 6 звіту з ЄСВ за червень 2016 року окремим рядком потрібно провести сторнування зайво нарахованих відпусткових (зазначаються зі знаком «мінус»), при цьому у реквізиті 10 «Код типу нарахувань» зазначається код «10». У реквізиті 11 слід зазначити травень 2016 року, за який було проведено помилкове нарахування.

У таблиці 1 звіту з ЄСВ виправлення помилок, допущених у розрахунку відпусткових, не буде відображатися окремо у розділі 5, а буде включено у загальні дані щодо доходів такого звітного періоду у рядку 1.1 розділу 1.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»