• Посилання скопійовано

Платники ФСП не є платниками земельного податку за землі сільськогосподарського призначення

Чи потрібно платнику фіксованого сільськогосподарського податку подавати податкову декларацію з плати за землю, якщо вся земля сільськогосподарська і використовується у с/г виробництві?

Згідно зі статтею 286 платники плати за землю (крім фізосіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Спеціальні податкові режими регулюються розділом XIV ПКУ. Глава 2 розділу XIV ПКУ визначає порядок оподаткування платників фіксованого сільськогосподарського податку.

Статтею 307 розділу XIV ПКУ визначено особливості обкладення платників фіксованого сільськогосподарського податку окремими податками та зборами.


Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками таких податків і зборів:

а) податку на прибуток підприємств;

б) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва);

в) збору за спеціальне використання води;

г) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності).

Податки і збори, не зазначені у пункті 307.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, установлених ПКУ, а єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

З урахуванням викладеного, платники ФСП не є платниками земельного податку за землі сільськогосподарського призначення. Платники ФСП, що здійснюють реалізацію продукції рибництва, виловленої (зібраної), розведеної, вирощеної у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), не є платниками земельного податку за землі водного фонду, на яких розміщено водойми. За інші земельні ділянки платники ФСП сплачують земельний податок у порядку та розмірах, установлених розділом ХІІ «Плата за землю» ПКУ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Закарпатській області

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

 • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
  В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
  17.07.202328
 • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
  Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
  02.06.2021140
 • Орендна плата оподатковується військовим збором
  Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
  23.09.2015939
 • Справляння плати за землю у випадку смерті власника: порядок
  Фермерське господарство - платник фіксованого сільгоспподатку, орендує земельні ділянки у фізосіб. При цьому, раз на рік нараховує орендну плату. Як вчиняти, коли фізособа-орендодавець померла і немає кому виплачувати орендну плату? Як відображати у формі №1ДФ дохід померлій особі, а згодом виплату спадкоємцю?
  27.02.2015973
 • Платниками фіксованого податку можуть бути лише юрособи
  Чи може фізична особа — підприємець бути платником ФСП у разі якщо площі сільськогосподарських угідь надано йому у користування на умовах суборенди?
  13.01.20151 488