Відповідно до ст. 56 Господарського кодексу суб’єкт господарювання може бути утворений шляхом реорганізації (приєднання) діючого (діючих) суб’єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.
У разі приєднання одного або декількох підприємств до іншого підприємства до останнього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних підприємств (частини перша, третя ст. 59 Господарського кодексу, частина перша ст. 104 Цивільного кодексу).
Відповідно до п. 301.1 ст. 301 Податкового кодексу якщо сільгосптоваровиробник створюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу, то норма щодо дотримання частки сільгосптоваровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на:
усіх осіб окремо, що зливаються або приєднуються;
кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу;
особу, утворену шляхом перетворення.
Сільгосптоваровиробники, утворені шляхом злиття або приєднання, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка сільгосптоваровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які беруть участь у їх утворенні, дорівнює або перевищує 75% (п. 301.2 ст. 301 Податкового кодексу).
Такі сільгосптоваровиробники подають протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем його утворення, до територіальних органів Міндоходів України за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок декларацію з ФСП за період від дати утворення до кінця поточного року для набуття статусу платника цього податку, а також всіх прав і обов’язків щодо погашення податкових зобов’язань або боргів, які передано йому як правонаступнику.
Сплачується ФСП вперше в такому випадку протягом 30 календарних днів місяця, що настає за місяцем їх утворення, а надалі — у загальному порядку, визначеному п. 306.2 ст. 306 Податкового кодексу.
Отже, сільгосптоваровиробник, який утворився шляхом приєднання, може бути платником ФСП в рік утворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана кожним товаровиробником, що бере участь у його утворенні, за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись