• Посилання скопійовано

Сільгосптоваровиробник, утворений шляхом приєднання, може бути платником ФСП в рік утворення

Чи може юридична особа — платник ФСП, до якої при реорганізації приєдналась інша юридична особа, залишитися на сплаті ФСП у рік реорганізації та за яких умов?

Відповідно до ст. 56 Господарського кодексу суб’єкт господарювання може бути утворений шляхом реорганізації (приєднання) діючого (діючих) суб’єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

У разі приєднання одного або декількох підприємств до іншого підприємства до останнього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних підприємств (частини перша, третя ст. 59 Господарського кодексу, частина перша ст. 104 Цивільного кодексу).


Відповідно до п. 301.1 ст. 301 Податкового кодексу якщо сільгосптоваровиробник створюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу, то норма щодо дотримання частки сільгосптоваровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на:

усіх осіб окремо, що зливаються або приєднуються;

кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу;

особу, утворену шляхом перетворення.

Сільгосптоваровиробники, утворені шляхом злиття або приєднання, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка сільгосптоваровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які беруть участь у їх утворенні, дорівнює або перевищує 75% (п. 301.2 ст. 301 Податкового кодексу).

Такі сільгосптоваровиробники подають протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем його утворення, до територіальних органів Міндоходів України за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок декларацію з ФСП за період від дати утворення до кінця поточного року для набуття статусу платника цього податку, а також всіх прав і обов’язків щодо погашення податкових зобов’язань або боргів, які передано йому як правонаступнику.

Сплачується ФСП вперше в такому випадку протягом 30 календарних днів місяця, що настає за місяцем їх утворення, а надалі — у загальному порядку, визначеному п. 306.2 ст. 306 Податкового кодексу.

Отже, сільгосптоваровиробник, який утворився шляхом приєднання, може бути платником ФСП в рік утворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана кожним товаровиробником, що бере участь у його утворенні, за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

  • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
    В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
    17.07.202339
  • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
    Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
    02.06.2021146
  • Орендна плата оподатковується військовим збором
    Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
    23.09.2015940
  • Справляння плати за землю у випадку смерті власника: порядок
    Фермерське господарство - платник фіксованого сільгоспподатку, орендує земельні ділянки у фізосіб. При цьому, раз на рік нараховує орендну плату. Як вчиняти, коли фізособа-орендодавець померла і немає кому виплачувати орендну плату? Як відображати у формі №1ДФ дохід померлій особі, а згодом виплату спадкоємцю?
    27.02.2015983
  • Платниками фіксованого податку можуть бути лише юрособи
    Чи може фізична особа — підприємець бути платником ФСП у разі якщо площі сільськогосподарських угідь надано йому у користування на умовах суборенди?
    13.01.20151 488