Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Неприбуткова організація внесла зміни до установчих документів: чи треба повідомляти про це ДПС?

Чи потрібно повідомляти податківців про внесення неприбутковою організацією змін до установчих документів?

Згідно з п. 14 Порядку №440, у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою «зміни», до якої додаються копії документіввідповідно до п. 6 Порядку.

Заява та копії документів повинні бути подані протягом 30 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 30 календарних днів з моменту виникнення зазначених у п. 14 Порядку №440 обставин.

Розгляд реєстраційної заяви з позначкою «зміни» здійснюється контролюючим органом у порядку, визначеному, зокрема, п. 8 Порядку (п. 15 Порядку №440).

Тобто за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом трьох робочих днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення, зокрема, про включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру.

Тобто можливі два наслідки таких змін:

  • або установчі документи юрособи дозволяють зберегти неприбутковий статус, і тоді податківці просто вносять інформацію про надані зміни (за потреби) до Реєстру.
  • або установчі документи цього вже не дозволяють, і в такому випадку податківці виключають юрособу з Реєстру.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Неприбуткові установи , ДФСУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі