Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Реєстрація платником ПДВ кредитної спілки

Чи потрібно кредитній спілці реєструватися платником ПДВ? Якщо так, то з яких операцій сплачується ПДВ?

ДФС  (див. новину ) роз’яснила, що кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями у розумінні ПКУ та не підлягають включенню до нового Реєстру. Кредитні спілки як фінансові установи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, є платниками податку на прибуток та зобов’язані нараховувати та сплачувати податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ ПКУ.

Щодо  обов язкової реєстрації платником ПДВ. ДФС в ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 101.03) зауважує, що згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Підпунктом 196.1.5  ПКУ встановлено, що не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов'язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства.

Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг регулюються Законом  №2664-III. Пунктом 1 ст. 1 Закону № 2664 визначено, що фінансова установа – юрособа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку.

До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юрособи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Отже, відповідно до  пп 196.1.5  ПКУ операції з надання фінансових кредитів фінансовими установами та управління такими кредитами особою, що їх надала, не є об'єктом оподаткування ПДВ. Якщо кредитна спілка буде надавати виключно такі операції, то вимоги щодо обов'язкової реєстрації платником ПДВ не виникає. Проте якщо виникатимуть операції що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ, у разі перевищення їх обсягу в 1 млн грн кредитна спілка має зареєструватися платником ПДВ відповідно до ст. 181ст. 183 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Кредитні спілки , ПДВ , Реєстрація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі