Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Кошти ПДВ-рахунку використати на сплату митних платежів не можна

Чи можна оплатити з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ митні платежі? Якщо так, то яким чином?

На жаль, на сьогодні це неможливо, і ось чому. 

Згідно із ст. 298 МКУ, суми митних платежів сплачуються в готівковій формі через касу органу доходів і зборів чи фінансової установи або у безготівковій формі через фінансову установу, крім випадків, передбачених цим Кодексом та законами України.  Звісно, що в цьому випадку під органом доходів і зборів мається на увазі вже орган ДФС, а під фінансовою установою – банк, у якому в особи, яка зобов’язана сплачувати митні платежі, відкрито рахунок, коштами на якому вона має право розпоряджатися. 

Стосовно коштів на рахунку в СЕА ПДВ це право розпорядження обмежене. За п. 200-1.5 ПКУ, з рахунку у СЕА ПДВ платника перераховуються кошти лише: 

  • до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, 
  • та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з ПДВ, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань та суми податкового боргу з податку.  

Отже, наказати Казначейству переказати цей залишок коштів на рахунок сплати митних платежів платник ПДВ не може. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДВ-рахунки , Мито

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі