• Посилання скопійовано

Звільнення від сплати ПДВ за Постановою КМУ №1288

Від оподаткування ПДВ звільнені всі операції, з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України, за кодом УКТ ЗЕД 8536

Відповідно до постанови КМУ від 16.11.2022 р. №1288 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до Постанови КМУ від 20.03.2020 р. №224, якими операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільнені від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, зокрема, за кодом УКТ ЗЕД 8536 (загальний опис:)

«Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, роз’єднувачі, перемикачі, реле, запобіжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки, патрони для ламп та інші з’єднувачі, коробки з’єднання), для напруги не більш як 1000 В; з’єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів».

А це прямо відповідає загальній класифікації товарів, що підпадають під код УКТ ЗЕД 8536 з наступною деталізацією за окремими видами товарів.

Відтак, на нашу думку, від оподаткування ПДВ та від сплати ввізного мита звільнені всі операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України за кодом УКТ ЗЕД 8536 на рівні до дев’ятого і десятого знаків деталізації.

Окрім того, нагадаємо, що Законом №2695 передбачено нову редакцію номенклатури Митного тарифу України (УКТ ЗЕД), в основу якої покладено Гармонізовану систему опису та кодування товарів (версія 2022 року на рівні перших шести знаків) і Комбіновану номенклатуру Європейського Союзу (2022 року на рівні сьомого і восьмого знаків). На рівні дев’ятого і десятого знаків за окремими товарами відбулася деталізація на національному рівні.

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

 • РК з запізненням після річного перерахунку
  Підприємство зробило річний перерахунок, здало декларацію з ПДВ за грудень. А в кінці січня отримало від постачальника РК на зменшення за грудень, які потрібно зареєструвати. Чи є вина підприємства у реєстрації такого РК із запізненням? Чи потрібно виправляти декларацію за грудень?
  01.02.202321
 • Неприбуткова організація безоплатно передає ОЗ нерезиденту: які наслідки в бухобліку та з ПДВ?
  Неприбуткова організація, платник ПДВ, в 2021 р. безоплатно отримала з-за кордону комп’ютерне обладнання вартістю більше 20000 грн і поставила на облік як ОЗ. Цей ОЗ використовувався не в госпцілях, були нараховані ПЗ з ПДВ за пп.198.5. ПКУ. Зараз організація безоплатно передає це обладнання нерезиденту. Які наслідки в бухобліку та щодо ПДВ?
  31.01.202328
 • Вихід учасника з ТОВ: що з податками?
  Учасник виходить з ТОВ, причому ТОВ повертає внесок, передаючи учаснику землю і приміщення. Як скласти податкові накладні? Коли учасник має сплатити ПДФО і ВЗ за одержану земельну ділянку і приміщення?
  30.01.202363
 • Виправлення помилки в заяві на відшкодування ПДВ
  Підприємство у декларації за грудень 2022 року подало заяву на відшкодування ПДВ, сформованого у вересні та листопаді. Але у додатку 2 за листопад допущено помилку - позитивне значення знято з суми за листопад, а не за вересень. У грудні в Д2 все правильно, знято ПДВ за листопад та грудень. Чи уточнювати Д2 за листопад?
  27.01.202326
 • Звільнення від сплати ПДВ за Постановою КМУ №1288
  Від оподаткування ПДВ звільнені всі операції, з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України, за кодом УКТ ЗЕД 8536
  18.01.2023205