Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Заповнення Додатку 6 Декларації з ПДВ у разі продажу електромобілю

Підприємство здійснило операцію з постачання електромобілю (звільнено від ПДВ) на суму 420 800 грн. При імпорті було оплачено акциз, послуги з транспортування (з ПДВ), страхування (без ПДВ) та брокерські послуги (без ПДВ). Як заповнюється таблиця 2 Додатку 6 Декларації з ПДВ в такому випадку? Яка відповідальність за помилки у цьому додатку?

Податківці у підкатегорії 101.24 «ЗІР» надавали такі роз’яснення щодо заповнення таблиці 2 Додатку 6 до Декларації з ПДВ у разі здійснення пільгових операцій:

у графі 4 вказується сума податку, не сплачена до бюджету у звітному (податковому) періоді у зв’язку з отриманням податкової пільги, розрахунок якої здійснюється окремо для кожної з податкових пільг відповідно до вимог п. 3 розд. V прим. 1 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ без наростаючого підсумку з початку звітного року;

  • у графі 5 – обсяги звільнених від оподаткування операцій з постачання товарів/послуг у розрізі пільг. Значення графи 5 Таблиці 2 рядка «Усього ***» переноситься до рядків 5 та 5.1 декларації з ПДВ;
  • у графах 6 – 8 відображаються обсяги операцій з придбання (як у поточному, так і попередніх звітних (податкових) періодах) товарів/послуг, за ставками 20%, 7% або 0%, які у поточному звітному (податковому) періоді використані в пільгових операціях з постачання товарів/послуг.

При цьому, у п. 3. Розділу V-1 Порядку №21, обсяги операцій з придбання товарів/послуг на митній території України у осіб, які не зареєстровані як платники податку, необоротних активів (без ПДВ), що використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість, не враховуються у такому розрахунку.

Відповідно до наведеного вище роз’яснення, таблиця 2 додатку 6 до Декларації з ПДВ в даному випадку заповнюється так:

  • Графа 2 – «Тимчасово, до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції  з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні)»;
  • Графа 3 – «14060535»;
  • Графа 4 – зазначається різниця між графою 5 та сумою граф 6-8, що помножена на 20%;
  • Графа 5 – договірна вартість авто при продажу (420800,00 грн);
  • Графа 6 – сума придбаних товарів/послуг за ставкою ПДВ 20%, що були використані у звільненій від ПДВ операції ( в даному випадку вартість транспортних послуг у сумі 5880,00грн);
  • Графа 8 – сума придбаних товарів/послуг за ставкою ПДВ 0% або звільнені від ПДВ, що були використані у звільненій від ПДВ операції (зокрема, митна вартість електромобілю).

Разом з цим, суми, сплачені за страхування та брокерські послуги – 200,00 грн (оскільки вони були придбані без ПДВ) у додатку 6 не відображаються (як і суми сплаченого акцизу при імпорті).

 

Штрафи

Дані у Таблиці 2 Додатку 6 до Декларації мають суто інформаційну роль і не впливають на показники декларації, які враховуються при визначенні суми податкового зобов’язання або податку до сплати. Тому вважаємо, що помилки у даній таблиці не призводять до накладання штрафних санкцій на платника податків.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі