Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Отримання БО коштів: чи потрібно реєструватися платником ПДВ?

Благодійна організація за останній рік отримала благодійну допомогу у доларах США в еквіваленті 15000000 гривень. Чи повинна така організація зареєструватися платником ПДВ?

Статтею 181 ПКУ визначено, що обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягають особи, обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ яких протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн без ПДВ.

При цьому, у тексті п. 181.1 ПКУ говориться про «операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню» ПДВ згідно з розділом V ПКУ.

На думку податківців, до цього обсягу включаються:

  • оподатковувані операції за ставками 20%, 7%, 0% відповідно до розділів V та ХХ ПКУ;
  • операції,  звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до розділів V та ХХ ПКУ.

Водночас, як роз’яснюють податківці, обов’язковій реєстрації платником ПДВ, у разі відповідності умовам пп. 181.1 ПКУ підлягають і благодійні організації.

Однак, отримання благодійною організацією допомоги у вигляді коштів не є операцією такої благодійної організації з постачання товарів або робіт. Відповідно до цього, така сума не включається до обсягу операцій для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

Проте, якщо в подальшому така особа придбаває за такі кошти товари або послуги і безоплатно їх передає отримувачам благодійної допомоги, то вже обсяг таких операцій враховується при розрахунку суми для обов’язкової реєстрації платником ПДВ (оскільки за п. 14.1.191 ПКУ до постачання товарів відноситься і їх безоплатна передача).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Реєстрація , Фінансова допомога , Благочинність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі