Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Кому податкова знижка, якщо власність — спільна

Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один із членів подружжя за вибором, якщо об’єкт іпотеки перебуває у спільній власності?

Згідно з пп. 166.3.1 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення його оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, частину суми процентів, сплачених таким платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ, - зазначає "Вісник. Офіційно про податки"

Платник податку — резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла (п. 175.1 ПКУ).

Отже, право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той із подружжя, який є позичальником такого кредиту.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Податкова знижка , Кредити

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі