• Посилання скопійовано

Відсутній об’єкт з екоподатку: чи подавати звітність?

Підприємство подавало за I-II кв. 2016 р. декларацію з екоподатку із відсутнім об’єктом оподаткування. За III кв. 2016 р. декларація не подавалась. Чи потрібно було її подавати і що загрожує за неподання? Якщо підприємство припиняє здійснювати діяльність, яка раніше вимагала подання такої звітності, чи треба і в які терміни попередити про це податківців?

Відповідно до п. 250.9 ПКУ, якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

На жаль, якщо така заява не була подана, платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

І тому фахівці ДФС у підкатегорії 120.05 ресурсу «ЗІР» (категорія 120.05*) роз’яснюють наступне.

Якщо суб’єкт господарювання, у тому числі новостворений, взагалі не має об’єктів обчислення екоподатку, то він не повинен подавати заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів. Але додамо від себе, що це стосується лише тих суб’єктів господарювання, які взагалі не здійснювали діяльність, яка б вимагала їх обліку як платників екоподатку.

Якщо ж суб’єкт господарювання таку діяльність здійснював і перебував на обліку в органі ДФС як платник екоподатку згідно з п. 240.1 ПКУ, але з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, він повинен скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні контролюючі органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року.

У всіх інших випадках, не подавши заяву не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року – суб’єкт господарювання зобов’язаний подавати податкові декларації екоподатку без відповідних додатків за всі звітні періоди, починаючи з І кварталу та закінчуючи IV кварталом звітного року.

Тож, не зважаючи на те, що в п. 250.9 ПКУ не встановлені строки подання такої заяви, податківці цей строк встановлюють у своєму роз’ясненні. Звісно, таке роз’яснення не має юридичної сили, і, на нашу думку, таку заяву можна подати і пізніше, але, на жаль, до дати подання відповідної заяви відповідні декларації подавати потрібно. Інакше підприємству загрожують штрафні санкції.

За неподану декларацію з екоподатку, навіть пусту, підприємству загрожує фінансова санкція, встановлена п. 120.1 ПКУ, в розмірі 170 грн, якщо це перше протягом календарного року відповідне порушення, або 1020 грн, якщо підприємство вже штрафували протягом календарного року за неподання податкової звітності.

* Запитання: "В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?"

Запитання: "Чи подається податкова декларація екологічного податку з додатками, якщо у звітних періодах поточного року СГ не мав об’єктів оподаткування (не здійснював викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів)?"

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202452
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202431
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024536
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430