Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Сплата екологічного податку в разі розміщення побутових відходів на полігоні

Хто має бути платником екологічного податку за розміщення побутових відходів на полігоні у випадку, якщо утворювачем побутових відходів укладено угоду на вивезення побутових відходів з комунальним підприємством?

Відповідно до пункту «і» статті 17 Закону України «Про відходи» суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані своєчасно в установленому порядку сплачувати екологічний податок, що справляється за розміщення відходів.

Якщо комунальне підприємство, що надає послуги із вивезення побутових відходів, безпосередньо здійснює розміщення (в цьому випадку ― захоронення) відходів, воно є платником екологічного податку за розміщення відходів.


У разі якщо комунальне підприємство передає зазначені відходи іншій організації (наприклад організації, що експлуатує полігон) для здійснення операції захоронення, експлуатуюча організація є платником екологічного податку за розміщення відходів.

Тобто саме той суб’єкт господарювання, що безпосередньо здійснює операцію розміщення відходів, повинен сплачувати екологічний податок за фактично розміщений (захоронений) обсяг відходів.

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Відходи , Екологічний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі