• Посилання скопійовано

Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування

Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?

Діяльність благодійних фондів в Україні регулює Закон про благодійну діяльність. Зокрема, цей Закон дозволяє благодійним організаціям використовувати працю фізичних осіб, які працюють на оплатній основі. Оформлення відносин із ними відбувається двома шляхами: 

  • укладанням трудових договорів відповідно до вимог КЗпП;
  • укладанням договорів цивільно-правового характерузгідно з ЦКУ.

Тобто, в цьому сенсі благодійні фонди виступають як і решта юросіб, які застосовують найману працю, і вид договору вони обирають за угодою із найманою фізособою, в залежності від того, які права та обов’язки сторони згодні взяти на себе. Відмінності між трудовим і цивільно-правовим договором ми наводили досить часто, наприклад, тут і тут. Наприкінці зазначених матеріалів є посилання на інші статті та новини на цю тему. Тож БФ може обирати той варіант, який йому підходить більше.

Крім того, не слід забувати й про волонтерів, діяльність яких регулюється окремим Законом про волонтерську діяльність

Волонтери працюють безоплатно, але залучативолонтерів до своєї діяльності можуть лише організації та установи, які є неприбутковими та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (ст. 5 Закону про волонтерську діяльність). 

Тобто, якщо благодійний фонд має такий статус, то майстер-класи можуть проводитись і фахівцями-волонтерами (якщо вони погодяться проводити навчання безоплатно). В такому випадку із волонтером треба укласти договір про провадження волонтерської діяльності (правила його укладання зазначені в ст. 9 Закону про волонтерську діяльність).  

Докладніше про волонтерів ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202422
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202429
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024646
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024410
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202439