• Посилання скопійовано

Який контроль передбачено за дотриманням умов гранту для переробних підприємств?

Переробне підприємство отримало грант згідно з Порядком №739. Які податки і збори зараховуються у виконання умов гранту? Чи повинно підприємство подавати якусь звітність про виконання умов гранту?

Порядок надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств затверджено Постановою Кабміну №739.

Відповідно до п. 20 Порядку №739, обов’язковими умовами договору гранту є:

  • сплата протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту;
  • створення робочих місць та працевлаштування на них згідно з додатком.

Контроль банку за використанням умов надання гранту прописаний у п. 22 Порядку №739. А саме:

  • уповноважений банк здійснює моніторинг виконання умов договору гранту відповідно до умов, визначених у договорі про взаємодію, шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача протягом трьох років з дня надання йому гранту або до повного виконання обов’язкової умови договору, визначеної абзацом четвертим п. 20 Порядку №739, якщо таке виконання відбулося раніше; 
  • у разі встановлення факту нецільового використання гранту під час моніторингу виконання умов договору гранту, який проводиться уповноваженим банком, витрачені кошти протягом одного місяця повертаються отримувачем уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснювалося перерахування гранту; 
  • уповноважений банк протягом п’яти робочих днів повертає зазначені кошти на реєстраційний рахунок загального фонду Мінекономіки, відкритий у Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету в установленому порядку - для коштів, наданих із загального фонду державного бюджету або спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, - для коштів, наданих із спеціального фонду державного бюджету. Не повернуті отримувачем кошти стягуються з нього відповідно до законодавства.
  • уповноважений банк щокварталу до 20 числа місяця, наступного за кварталом, подає Мінекономіки звіт щодо виконання отримувачами умов договору, який містить інформацію щодо кількості отримувачів, сум наданих відповідно до цього Порядку грантів, кількості найманих працівників, а також сум сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримувачами, яким надано гранти. Для реалізації умов Порядку №739 інформація щодо сум сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримувачами надається ДПС за запитом уповноваженого банку. 

Таким чином, підприємству – отримувачу гранта не потрібно самостійно подавати звіти про суми сплачених податків, зборів та ЄСВ, тому що весь контроль покладено на уповноважений банк, в тому числі і контроль за сплатою податків, зборів (обов’язкових платежів) та ЄСВ.

Звертаємо увагу, що тут мається на увазі фактично сплачена сума податків, зборів та ЄСВ, а не нарахована. Зокрема, якщо підприємство декларує від’ємне значення ПДВ (рядок 19 декларації з ПДВ), і не сплачує ПДВ, у нього не збільшується сума сплачених податків. І навпаки, до суми сплачених податків буде включатися фактично сплачена сума ПДВ, задекларована в рядку 18 декларації з ПДВ.

Судячи з формулювання «податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України», тут маються на увазі абсолютно всі податки і збори, передбачені ПКУ, а також ЄСВ.

ПКУ передбачає загальнодержавні та місцеві податки і збори – ст. 9 та ст. 10 ПКУ.

До загальнодержавних податків належать (ст. 9 ПКУ):

  • податок на прибуток підприємств;
  • податок на доходи фізичних осіб;
  • податок на додану вартість;
  • акцизний податок;
  • екологічний податок;
  • рентна плата;
  • мито.

До місцевих податків належать (ст. 10 ПКУ):

  • податок на майно;
  • єдиний податок.

До місцевих зборів належать (ст. 10 ПКУ):

  • збір за місця для паркування транспортних засобів;
  • туристичний збір.

Установлення загальнодержавних та місцевих податків та зборів, не передбачених ПКУ, забороняється, тож інших податкових платежів в Україні не існує.

Самому отримувачу гранта не потрібно звітувати про сплачені податки, тому що органи ДПС самі надають уповноваженому банку інформацію про сплату отримувачем гранту цих податків, зборів та ЄСВ. Отримувачу залишається самостійно слідкувати за сумою сплачених податків, зборів та ЄСВ.

Відповідно до п. 20 Порядку №739, у разі невиконання двох обов’язкових умов договору гранту (які ми навели на початку цієї консультації) отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого гранту та фактично сплаченими податками, зборами (обов’язковими платежами), ЄСВ. Відповідне рішення приймає Мінекономіки. Отримувач повертає зазначену різницю уповноваженому банку не пізніше останнього робочого дня місяця, у якому спливає трирічний строк реалізації проекту, на рахунок, з якого здійснювалося перерахування гранту. Не повернуті отримувачем кошти стягуються з нього відповідно до законодавства.

Грант на створення або розвиток переробних підприємств по своїй суті є цільовим фінансуванням та обліковується на рахунку 482. Той факт, що підприємство за рахунок гранту придбаватиме товари, роботи та послуги з ПДВ, не впливає на податковий кредит з ПДВ. Право на податковий кредит виникає на загальних підставах, незалежно від джерел фінансування придбання  товарів, робіт, послуг.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202484
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424