Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Нюанси сплати туристичного збору авансовим внеском перед поселенням

Санаторій надає послуги проживання. Сума турзбору сплачується податковому агенту авансовим внеском перед поселенням (кінець грудня). Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення (кінець грудня – початок січня). Яку ставку збору застосовувати за дні, які гість проживе у січні 2021 року?

Відповідно до пп. 268.6.1 ПКУ, платники  туристичного збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

За один і той ж період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

Згідно з пп. 268.3.1 ПКУ, ставка турзбору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ, у розмірі до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та до 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Отже, ставка турзбору змінюється щорічно, оскільки вона встановлюється у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за добу тимчасового розміщення однієї особи.

Таким чином, за доби тимчасового розміщення, які календарно припадають на 2021 рік (1 січня, 2 січня тощо) має застосовуватися ставка турзбору, встановлена рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади на 2021 рік.

Зверніть увагу, що якщо місцева влада встановила туристичний збір з запізненням, наприклад, з 1.02.2021 р., то протягом 01.01.2021 р. – 31.01.2021 р. ставка туристичного збору вважається мінімальною, тобто нульовою (лист ДФС від 19.03.2019 р. №1110/6/99-99-12-02).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Туристичний збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +