• Посилання скопійовано

Продаж ОЗ платниками - «єдинниками»: що з оподаткуванням?

Як оподатковується продаж основних засобів платниками єдиного податку?

Так як підприємці, платники єдиного податку не ведуть бухгалтерський облік — то, фактично, основних засобів в них не може бути. Тож якщо підприємець використовує у господарській діяльності, наприклад, власний склад, майстерню або автомобіль, то при продажу таких активів не доведеться сплачувати єдиний податок. Такий висновок випливає з аналізу пп. 1 п. 292.1 ПКУ. за яким до доходу платника єдиного податку — підприємця не включаються доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Але це не означає, що такий дохід є неоподаткованим. Просто він не вважатиметься підприємницьким (якщо такий продаж не є регулярним) і оподатковуватиметься ПДФО та військовим збором на загальних засадах.

А от з юридичними особами, платниками ЄП, ситуація дещо інша. За п. 292.2 ПКУ, при продажу ОЗ юрособами — платниками єдиного податку III групи дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких ОЗ. Але якщо ОЗ продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

А чи вплине продаж ОЗ на розрахункову суму доходів, що дає право перебувати на спрощеній системі? В індивідуальній податковій консультації від 14.07.2017 р. №1186/6/99-99-12-02-03-15/ІПК ДФСУ роз'яснює: до річного обсягу доходу юридичної особи — платника єдиного податку, що дає право перебувати на спрощеній системі у третій групі, включається сума доходу від операції з продажу ОЗ, яка була оподаткована єдиним податком. А в підприємців до річного обсягу доходу виручка від продажу необоротних активів не потраплятиме зовсім. Оскільки, як ми вже з'ясували вище, така виручка не оподатковується єдиним податком.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»