• Посилання скопійовано

Продаж імпортованого палива: оподаткування та звітність

Підприємство (платник ПДВ) планує здійснювати продаж імпортованого палива на території України. Реалізація палива здійснюється з митниці (без зберігання). Як оподатковується така операція та яку звітність необхідно подавати?

Реєстрація платником акцизного податку

Згідно з пп. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. При цьому зареєструватись платником акцизного податку необхідно ще до проведення відповідних операцій. Заява на реєстрацію платником акцизного податку подається не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення підакцизних операцій.

 

Об’єкт оподаткування

Згідно з пп. 213.1.12 ПКУ об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

  • отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН;
  • ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
  • вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

При цьому, зверніть увагу, що імпорт палива необхідно здійснювати також після реєстрації платником акцизного податку, для уникнення виникнення об’єкту оподаткування.

 

Акцизна накладна

Акцизні накладні складаються суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, відповідно до вимог ст. 231 ПКУст. 231 ПКУ.  Про нову форму акцизної накладної ми писали тут>>>

 

ПДВ

Відповідно до п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Постачанням товарів, у відповідності до пп. 14.1.191 ПКУ, є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

При цьому база оподаткування визначається згідно з договірною вартістю такого постачання, але не нижче ціни придбання такого товару, що постачається (п. 188.1 ПКУ).

 

Звітність

Декларацію з акцизного податку складають та подають особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного податку, не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації. Також в п. 49.2-1 ПКУ зазначено, що реалізатори пального, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність.

Щодо подання статистичної звітності ми писали тут.  Також інформація щодо форм статистичної звітності наведена на сайті Держстату.

Кожне підприємство має змогу отримати інформацію про те, які форми державних статистичних спостережень воно має подавати упродовж поточного року до органів державної статистики – (див. тут)

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»