• Посилання скопійовано

Чи можливо торгувати пальним з бензовозу?

Чи можна торгувати пальним з бензовозу (без складу)? Якщо так, то чи потрібно у бензовозі встановлюти лічильник?

Відповідно до пп. 212.1.11 ПКУ та пп. 212.1.15 ПКУ платниками акцизного податку є: 

  • особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів;
  • особа, яка реалізує пальне.

Відповідно до п. 2 Правил № 1442  роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу АЗС, що призначені для відпуску споживачам нафтопродуктів. Ці  правила  поширюються  на  всіх  суб'єктів  господарювання  на території  України,  які  зареєстровані з установленому порядку. 

АЗС може бути пересувною – це  комплексна   установка   технологічного обладнання, змонтованого на автомобільному шасі або  причепі,  для транспортування  та  відпуску  нафтопродуктів.   Використання пересувних  АЗС дозволяється лише для реалізації населенню  пічного  палива, а також для реалізації палива на місці розташування  стаціонарних  АЗС  у  разі проведення їх ремонту або чистки резервуарів (п. 3 Правил №1442). У всіх інших випадках пересувні АЗС використовувати не можна. 

Забороняється    продаж   бензину,   дизельного   палива   та скрапленого  вуглеводневого  газу  безпосередньо  з автоцистерн, а також  приватними  особами  у  каністрах  та  іншій  тарі.

Отже, продаж пального з бензовозу можливий лише за умови обладнання на ньому пересувної АЗС та виключно у випадках, наведених вище.

Абзацом другим пп. 14.1.212 ПКУ  визначено, що реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ - це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Під дію цього абзацу підпадає лише операція з оптового продажу пального, що знаходиться у бензовозі, без відпуску пального з бензовозу  у баки транспортних засобів або у металеві каністри.  При цьому розрахунки за таке пальне мають здійснюватися тільки безготівково, без проведення розрахункових операцій, визначених у ст. 2 Закону про РРО. Це буде операція з реалізації пального.  Згідно з пп. 212.3.4 ПКУ особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку, до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Форма заяви № 1-АКП затверджена наказом Мінфіну від 25.02.2016 р.  №218.

Докладно про організацію роздрібної торгівлі пальним на АЗС ми писали тут>>

Про звітування з роздрібного продажу пального – читайте тут>>

 

Акцизні склади

Щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюються операції з пальним, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, що має запроваджуватися з 01.01.2018 р., ми писали тут>>

Відповідно до визначення, наведеного у пп. 14.1.6 ПКУ, акцизний склад – це, зокрема,  приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.

Бензовоз не відповідає цьому визначенню акцизного складу,а отже, він не підпадає під дію норм ПКУ, що зобов’язують встановлювати на ньому витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202455
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024470
  • Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в балонах?
    Підприємство платник акцизу, має акцизні склади, де зберігає газ (пропан-бутан) для своїх виробничих потребр (ліцензію на зберігання палива). Підприємству потрібно для просушування вагонів використовувати лампи-горілки на газу, до яких прикріплюється балон і використовується пальне. Дані балони планують заправляти на АЗС. Чи потрібно нам показувати по акцизу використання даного газу, якщо у нас прихідної акцизної накладної не буде? Чи потрібно ліцензію на зберігання якщо дані балони 2-3 штуки заправлені будуть лежати в складі десь 1-2 дні ,поки їх не використають, але на цей склад немає ліцензії на зберігання чи буде це виробничим обладнанням і без ліцензії?
    06.02.202467
  • Невідповідність даних МД та транспортної накладної CMR: нюанси застосування нульової ставки ПДВ
    Підприємство-виробник експортувало до Молдови вироби з металу. Митна декларація містить такі відомості: номенклатура «фланцевий профіль P30», кількість - 8000 шт; CMR: номенклатура «профіль P30», кількість – 800 шт. Митна декларація оформлена правильно та засвідчує факт перетинання митного кордону України. Чи може стати причиною відмови в застосуванні 0% ставки ПДВ невідповідність в МД та CMR?
    09.01.202472
  • Коли складати ТТН, видаткову, податкову та акцизну накладні при перевезенні пального, яке триває кілька днів?
    Постачальник склав ТТН на перевезення пального датою 22.12.2023 р., видаткова накладна складена 25.12.2023 р. та акцизна накладна – 25.12.2023 р. Отримання пального за договором відбувається на території покупця. Фактична дата отримання - 25.12.2023 р., що зафіксовано в ТТН та у видатковій накладній. Чи буде помилкою, якщо дата ТТН та видаткової накладної різні, а акцизна накладна складена датою фактичного отримання?
    04.01.2024203