• Посилання скопійовано

Продаж імпортного коньячного спирту резиденту: чи виникатиме зобов'язання з акцизного податку?

Підприємство закуповує у нерезидента імпортний коньячний спирт, який продає резиденту для виробництва коньяку. Чи буде виникати зобов’язання з акцизного податку в підприємства при придбанні у нерезидента чи при перепродажі резиденту?

Підакцизні товари та ставки акцизного податку визначені у ст. 215 ПКУ. Зокрема, спирт етиловий належить до груп УКТ ЗЕД 2207 та 2208, тобто є підакцизним товаром. Коньячний спирт належить до групи 2208, оскільки має концентрацією спирту менш як 80 % об’ємних одиниць. Ставка акцизного податку – специфічна та на даний момент становить 126,96 грн  за 1 літр 100 % спирту (п. 215.3.1 ПКУ).

Платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України – пп. 212.1.2 ПКУ.

Відповідно до пп. 213.1.3 ПКУ об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України. Тож в загальному випадку акцизний податок виникає при імпорті підакцизних товарів на дату подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або на дату нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках – пп. 216.4 ПКУ.

Також згідно з пп. 213.3.6 ПКУ звільняються від оподаткуваня акцизним податком операції з ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), за таких умов:

  • вони використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини); 
  • з такої сировини будуть виготовлені інші підакцизні товари (продукція, у тому числі сировина), які реалізуються на митній території України або на експорт;
  • пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв. 

З цього можна зробити висновок, що імпортер коньячного спирту повинен одночасно бути виробником підакцизних товарів, тобто самостійно виробляти такі товари з імпортованої сировини. На це вказує, зокрема, необхідність пред’явлення ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв. Оскільки в тексті пп. 213.3.6 ПКУ немає окремих застережень, то його потрібно розуміти таким чином: ця ліцензія має належати самому імпортеру.

За умовами запитання маємо іншу ситуацію – спирт імпортується для подальшого перепродажу, а не для власного виробництва коньяку.

Тому, ми вважаємо, під час митного оформлення ввезення спирту слід буде сплатити акцизний податок – за ставкою 126,96 грн за 1 літр 100 % спирту на дату на дату подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»