• Посилання скопійовано

Коли потрібно отримувати декларацію про провадження госпдіяльності зі зберігання пального за наявності генератора?

У готелі використовується генератор. Підприємство планує придбавати пальне на АЗС партією і привозити у разі необхідності в межах 2000 літрів. Оплата буде проведена авансом. Після передачі права власності з АЗС буде укладено договір зберігання. Чи потрібно підприємству подавати декларацію до ДПС про провадження відповідного виду діяльності?

Чи потрібно подавати декларацію при зберіганні пального?

У ст. 18 Закону №481 визначено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:

  • СГ має право зберігати пальне для генератора обсягом до 2 000 літрів на кожному об’єкті, забезпеченому генератором, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
  • зберігати пальне для генератора обсягом понад 2 000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений генератором, можна тільки на підставі безоплатного подання до територіальних органів ДПС декларації про провадження господарської діяльності зі зберігання пального.

Така норма також зазначена у пп. 24 розд. XIII Закону №3817. Тому що в 2024 році, що в 2025 році, якщо підприємство буде зберігати пальне для електрогенератора обсягом більше 2000 л, необхідно отримати декларацію про провадження госпдіяльності зі зберігання пального.

Відповідно до наведеної умови на території готелю буде зберігатися пальне обсягом менше 2000 літрів, тому декларацію подавати не потрібно.

А якщо пальне зберігається на АЗС за договором відповідального зберігання, то ця проблема у готеля взагалі не виникає – адже готель не зберігає у себе пальне. Таке пальне хоча й належить готелю на праві власності, але фізично воно зберігається іншим СГ.

 

Чи реєструватися готелю платником акцизу?

Для цілей оподаткування акцизом у підприємства наявні дві операції: зберігання та використання пального для генератора на території готелю та зберігання пального з переходом права власності на АЗС.

 

Щодо АЗС

При передачі пального на зберігання необхідно враховувати, що фізична передача пального є реалізацією в розумінні  пп. 14.1.212 ПКУ і передбачає реєстрацію підприємства платником акцизу.

Реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ – це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам (пп. 14.1.212 ПКУ). Більш детально див. нашу консультацію тут.

Якщо підприємство фізично отримує пальне за видатковою накладною, завантажує його на свій склад і тільки потім передає його на зберігання АЗС, то в розумінні ПКУ така передача є реалізацією і виникає обов’язок стати платником акцизу. Але на практиці так ніхто не робить, тому що це недоцільно.

На практиці придбання пального на АЗС оформляється за одним з варіантів:

  • за відомостями;
  • за талонами;
  • за паливними картками.

Така передача не передбачає фізичну передачу пального, яке продовжує перебувати в резервуарах АЗС. Більш детально ми писали про це в «ДК» №29.

 

Щодо генератора

Пункт 47 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ визначено, що у період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування не є акцизним складом приміщення або територія, у тому числі платника акцизного податку з реалізації пального, у кожному (на кожній) з яких:

  • загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, що використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів;
  • приміщення або територія, у тому числі платника акцизного податку з реалізації пального (за винятком платників, які здійснюють діяльність з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним, його зберігання (крім зберігання виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки), які розташовані/знаходяться на територіях можливих бойових дій (для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій), територіях активних бойових дій (для яких не визначена дата завершення бойових дій), включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, що використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів;
  • загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, що використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів та одночасно зберігається або реалізується пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила розлив пального у таку тару.

А якщо ємність не є акцизним складом, власнику таких ємностей не потрібно реєструватися платником акцизного податку.

При цьому:

  • потрібно використовувати пальне виключно для заправлення генераторів;
  • вести окремий облік пального, яке отримано та використано для їх заправлення;
  • розраховуватися за придбане для таких потреб пальне виключно у безготівковій формі.

За умови дотримання цих вимог отримане пальне для генераторів не враховується при застосуванні визначеного пп. 14.1.6 ПКУ критерію щодо неперевищення 1000 кубічних метрів обсягів отримання пального таким СГ протягом календарного року.

Докладніше про це ми писали тут.

 ***

Також читайте:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756