• Посилання скопійовано

Які особливості придбання технічного спирту для власних потреб підприємства?

Підприємство купує технічний спирт для очищення власної продукції. Чи потрібно такому покупцю реєструвати акцизний склад? Чи потрібні додаткові документи на придбання спирту?

Суб’єкт господарювання може придбати спирт етиловий (технічний) для виробництва продукції лише у виробника або оптового постачальника спирту, який має відповідну ліцензію. Покупець не зобов’язаний перевіряти наявність такої ліцензії у постачальника. Детальніше про це ми писали тут.

Платником акцизного податку з реалізованих обсягів спирту етилового є виробник або постачальник спирту – пп. 212.1.1 та пп. 212.1.15 ПКУ. 

Зауважимо, що чинними нормами Закону №481 не передбачено отримання ліцензії на зберігання спирту.

Водночас відповідно до вимог Порядку №251, місця зберігання спирту суб’єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал, вносяться до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

У зв’язку з прийняттям Закону №3817 з 01.01.2025 необхідно врахувати додаткові вимоги:

  • суб’єкти господарювання, що отримують спирт етиловий для використання у виробництві продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, вносять місця зберігання спирту етилового до Єдиного реєстру місць зберігання незалежно від обсягу спирту етилового.
  • інші суб’єкти господарювання, що отримують спирт етиловий для забезпечення виробничих потреб, вносять місця зберігання спирту етилового до Єдиного реєстру місць зберігання, якщо обсяг отриманого спирту етилового протягом одного кварталу перевищує 100 декалітрів.
  • за необхідності внесення даних щодо місця зберігання суб’єкти господарювання, що отримують спирт етиловий для власного споживання (власних виробничо-технологічних потреб), у заяві про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання зазначають інформацію про використання спирту етилового виключно для власного споживання (власних виробничо-технологічних потреб), а також загальну місткість посудин для зберігання спирту етилового та їх фактичне місцеперебування (без подання копій документів, визначених цією статтею) відповідно до (ст. 39 Закону 3817).

Тому підприємству необхідно визначити, чи потрібно йому вносити дані щодо місця зберігання спирту, і за необхідності їх внести. Законом №3817 не передбачено отримання ліцензії на зберігання спирту, так само як і його попередником, Законом №481.

Проте підприємству необхідно врахувати пп. 229.1 ПКУ, яким визначено напрямки використання спирту, що передбачають акцизний податок за ставкою 0 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту. Якщо підприємство використовує спирт за такою пільговою ставкою, до органів ДПС необхідно буде подати довідку про цільове використання спирту. Про це див. тут.

Щодо документального оформлення, то оприбуткування та використання спирту оформляється документами в загальному порядку.

***

Також читайтеЗакон №3817: аналіз від редакції

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756