• Посилання скопійовано

Корковий збір за «своє» спиртне

ФОП веде діяльність в кафе. Чи можуть гості, які приходять в кафе розпивати свої алкогольні напої за столом? Чи може ФОП добивати в чек корковий збір за те, що надав гостям келихи під їхній алкоголь?

На початку нагадаємо, що є обмеження по продажу алкогольною продукцією для ФОП на ЄП (пп. 3 пп. 291.5.1 ПКУ). 

ФОП на єдиному податку може торгувати лише деякими алкогольними напоями:

  • Столовими винами (ліцензія не потрібна);
  • Пивом (потрібна ліцензія на пиво);
  • Сидром та пері без додавання спирту (потрібна ліцензія на сидр та пері).

Докладно про це ми розповідали тут

Роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування (ст. 1 Закону №481).

Згідно з Правилами роботи закладів ресторанного господарства замовнику забороняється приносити до закладу ресторанного господарства власну продовольчу сировину, харчові продукти, у тому числі алкогольні та безалкогольні напої, а також залучати сторонніх осіб до приготування страв (пп. 3.8 Правил №219).

Тож, відповідь на поставлене запитання наступна: споживання гостями принесених із собою напоїв є порушенням пп. 3.8 Правил №219

Таке порушення не призведе до втрати ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (за наявності). Актуальний на зараз перелік підстав для анулювання таких ліцензії податківці наводили тут.  

Проте, за таке порушення можуть накласти адмінштраф за ст. 155 КпАП у розмірі від 1 до 10 нмдг (17,00 до 170,00 грн). Протокол про таке порушення можуть скласти представники Нацполіції (ст. 255 КпАП), і якщо порушником буде сам відвідувач, то до власника ресторану жодних штрафів не буде. 

Незважаючи на це, кафе/ресторани часто роблять офіційно дозволеним вживання алкоголю, принесеного із собою. Наприклад, роблять вивіску або іншим чином інформують, що ресторан не торгує алкоголем взагалі або лише певними видами напоїв, але відвідувачам/замовникам дозволено приносити свої алкогольні напої. 

Окрім того, кафе/ресторан може ввести платну послугу з розкорковування пляшок (так званий «корковий збір») або з оренди бокалів для алкогольних напоїв. При цьому, алкоголь належатиме гостям, а бокали залишаться у власності кафе/ресторану (за їх пошкодження, звісно, доведеться заплатити окремо). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202534
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756