• Посилання скопійовано

Куди подавати декларацію акцизного податку та звітів №1-ОА та №2-РС при виробництві і продажу пива?

Юрособа займається виробництвом пива та його оптовим продажем, має відповідні ліцензії. РРО немає, бо оплата здійснюється лише на рахунок підприємства. Місце реєстрації підприємства є іншим від місця здійснення діяльності і оптового продажу пива. До ДПС за яким місцем (реєстрації підприємства чи здійснення діяльності) подавати декларацію акцизного податку та звіти №1-ОА та №2-РС?

Куди подавати декларацію акцизного податку?

Відповідно до пп. 212.3.1 ПКУ, Реєстрація у контролюючих органах як платника податку суб’єкта господарювання, постійного представництва, які здійснюють діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції), яка підлягаєліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодовидачі такому суб'єкту відповідної ліцензії.

Органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на зазначені види діяльності, зобов'язані надатиконтролюючому органу за місцезнаходженням юридичнихосіб, постійних представництв, місцем проживанняфізичних осіб - підприємців інформацію про видані, переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії у п'ятиденний строк з дня здійснення таких дій.

Відповідно до пп. 212.3.2 ПКУ, інші платники підлягають обов'язковій реєстрації як платники податкуконтролюючими органами за місцезнаходженнямюридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, не пізніше граничного терміну поданнядекларації акцизного податку за місяць, в якому розпочатогосподарську діяльність.

Відповідно до пп. 223.2 ПКУ, платники податку, визначені пп. 212.1 ПКУ (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у пп. 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5-1, 215.3.5-2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 ПКУ), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періодуконтролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку.

Таким чином, декларація акцизного податку подається за місцезнаходженням юридичної особи.

 

Куди подавати звіти №1-ОА та №2-РС?

Затверджено Наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. №49:

 • Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (Форма звіту №1-ОА) та Порядок його заповнення;
 • Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма звіту №2-РС) та Порядок його заповнення.

Відповідно до п. 1 розд. І Порядку заповнення форми звіту №1-ОА такий Звіт подають суб’єкти господарювання, якіодержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольниминапоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Те саме зазначено в п. 1 розд. І Порядку заповнення форми звіту №2-РС.

Таким чином, ці звіти також подаються за місцезнаходженням юридичної особи.

 

Який додаток до декларації акцизного податкузаповнювати при здійсненні оптової торгівлі пивом?

Якщо підприємство є виробником пива, воно є платником акцизного податку як виробник, згідно з пп. 212.1.1 ПКУ. В рядку 5 декларації позначку ставлять в комірці «212.1.1».Стосовно виробленого пива підприємство заповнює додаток 1 до декларації акцизного податку.

Причому об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (див. пп. 213.1.1 ПКУ).

Тобто, якщо підприємство виробило пиво і його ж продає оптом, воно є платником акцизного податку як виробник. А не як оптовий продавець.

Окремо оптовий продавець, який не є імпортером, не є платником акцизного податку. Поряд з цим платником акцизного податку є імпортер пива.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Реєстрація платником акцизу і заповнення декларації імпортером вина, яке не маркується
  Підприємство імпортує вино, яке не підлягає маркуванню марками акцизного податку, сплачуючи акциз при митному оформленні, має склад для зберігання вина. Чи в заяві про реєстрацію робити відмітку про реєстрацію складу? Як заповнити декларацію? Чи можна використовувати вино на виставках, презентаціях, чи можна продати його працівникам? Продавати можна тільки тим, в кого є ліцензія на роздрібну торгівлю?
  05.12.202327
 • Акцизний податок при імпорті і подальшому продажі вина міцністю 14%
  Компанія імпортувала вино в пляшках міцністю 14%. На митниці при розмитненні був сплачений акцизний податок 0,01 грн з пляшки. Що робити далі з акцизним податком? Подавати якийсь звіт до податкової? Чи реєструватися платником акцизного податку? При реалізації вина, чи має акцизний податок додаватися до ціни і сплачуватися до бюджету?
  30.11.202324
 • Як розрахувати акциз при імпорті тютюнових виробів
  Підприємство має намір імпортувати тютюнові вироби (УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 Сигарети з фільтром) для подальшого продажу (ліцензія є). Як розрахувати акцизний податок, яка ставка акцизного податку застосовується для даного тютюнового виробу (адвалорна, специфічна чи адвалорна та специфічна одночасно)? Коли сплачується акцизний податок?
  19.10.202343
 • Чи можна вести оптову торгівлю алкоголем за готівку?
  Чи можна вести оптовий продаж алкоголю за готівку через РРО/ПРРО із відображенням штрихкоду акцизної марки? Чи нарахувати акциз на такий оптовий продаж за готівку та як ідентифікувати при податковій перевірці, що продаж відбувся покупцю для подальшої реалізації і тому не застосовувались індикативна ціна та акциз? І чи можливо проводити через РРО операції із відвантаженням в серпні, а оплатою у вересні?
  03.10.202350
 • Коли відображати експорт підакцизного товару в деклараціях з ПДВ та акцизного податку?
  Підприємство експортує підакцизну продукцію в магазини безмитної торгівлі. При оформленні продавцем на митниці вантажу оформлюється митна декларація з типом ТР 81 в графі 1. Коли вантаж прибуває на магазин безмитної торгівлі, то покупець оформлює митну декларацію з типом ЕК 72 в графі 1. Оформлення декларації у продавця відбулося 31.07.2023 р., а у покупця 01.08.2023 р. В деклараціях якого місяця продавцеві відображати цей експорт: липня чи серпня?
  21.09.202323