• Посилання скопійовано

Анулювання ліцензії на оптову торгівлю пальним ще не означає анулювання реєстрації СГ платником акцизу

Чи повинен суб’єкт господарювання повторно реєструватися платником акцизного податку на оптову торгівлю пальним після відновлення раніше анульованої ліцензії?

Відповідно до пп. 212.3.4 ПКУ, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання ФОП до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

ДПСУ веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Для платників, які займаються реалізацією пального, є всього дві підстави для анулювання їхньої реєстрації платником акцизного податку (пп. 12 Порядку №408): 

 • коли платник сам подає заяву про анулювання його реєстрації у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального;
 • коли до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення юридичної особи чи припинення підприємницької діяльності ФОП. В цьому разі реєстрацію платником акцизного податку анулюють самі податківці.

Заява надсилається та розглядається контролюючим органом протягом трьох робочих днів після її надходження. Датою анулювання реєстрації платника податку є дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про його припинення.

Заява про анулювання реєстрації платника акцизного податку у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального подається за формою заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, затвердженої наказом Мінфіну №729.

Анулювання реєстрації акцизного складу проводиться за умови, що в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального/спирту етилового, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД. У разі анулювання реєстрації платника акцизного податку автоматично анулюється реєстрація всіх його акцизних складів.

Ми пишемо про це у новині>>

Ліцензування оптової торгівлі пальним регламентоване Законом №481. Відповідно до ст. 15 Закону №481 оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії. 

Підстави для анулювання ліцензії на оптову торгівлю пальним зазначені у ст. 3 Закону №481. Анулювання ліцензії на оптову торгівлю пальним не є підставою для анулювання реєстрації СГ платником акцизу для цілей реалізації пального.

Тож якщо СГ не подавав заяву про анулювання його реєстрації платником акцизного податку та якщо він не є припиненим СГ, то незалежно від наявності у нього ліцензій він продовжує бути зареєстрованим платником акцизного податку. Але наявність реєстрації платника акцизу без наявності відповідної ліцензії ще не дає права вести оптову торгівлю пальним. Оптову торгівлю пальним можна буде поновити тільки після відновлення ліцензії.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Коли відображати експорт підакцизного товару в деклараціях з ПДВ та акцизного податку?
  Підприємство експортує підакцизну продукцію в магазини безмитної торгівлі. При оформленні продавцем на митниці вантажу оформлюється митна декларація з типом ТР 81 в графі 1. Коли вантаж прибуває на магазин безмитної торгівлі, то покупець оформлює митну декларацію з типом ЕК 72 в графі 1. Оформлення декларації у продавця відбулося 31.07.2023 р., а у покупця 01.08.2023 р. В деклараціях якого місяця продавцеві відображати цей експорт: липня чи серпня?
  21.09.202314
 • ФОП помилково подавав декларації та сплачував роздрібний акциз не в той район міста. Як виправити?
  ФОП зареєстрований і має точку роздрібного продажу алкоголю у Пересипському районі м. Одеса. Акциз під час продажу алкоголю сплачувався у Приморський район. У який район треба було подавати декларацію? Чи потрібно подавати уточнюючу декларацію чи вона вважається поданою незважаючи на те, що подавалася в інший район? Чи обов'язково треба складати Додаток 10?
  20.09.202333
 • Які митні платежі слід сплатити при ввезенні пального?
  Підприємство планує імпортувати пальне. Як розраховується акцизний податок, ПДВ та інші митні платежі при ввезенні пального?
  14.09.202319
 • Як врегулювати різну кількість літрів пального при переданні на зберігання та поверненні?
  У червні підприємство відправило на відповідальне зберігання зберігачу пальне: 23585 л, 19109 кг, 23306,50 л при 15 градусах. У серпні пальне повернено зі зберігання. Акцизна накладна від зберігача надана з такими показниками - 23 306,39 л, 19109 кг, 23261 л при 15 градусах. Є різниця показників кількості в літрах та літрах приведених до 15 градусів. Як реєструвати АН на покупця пального? Як в обліку відобразити різниці показників літрів та літрів, приведених до 15 градусів?
  13.09.202322
 • Корковий збір за «своє» спиртне
  ФОП веде діяльність в кафе. Чи можуть гості, які приходять в кафе розпивати свої алкогольні напої за столом? Чи може ФОП добивати в чек корковий збір за те, що надав гостям келихи під їхній алкоголь?
  22.08.202355