• Посилання скопійовано

Як виправити неправильні залишки пального на акцизних складах пересувних?

Як відкоригувати залишки по акцизних складах пересувних в СЕА РП, якщо в попередні роки було списано некоректні суми в літрах? При цьому в кілограмах все було списано вірно, тому в СЕА РП присутні залишки з нульовим значенням кілограм і ненульовим значенням літрів

Відповідно до п. 31 Порядку №408 облік пального у СЕА РП  ведеться в літрах, приведених до температури 15°C. При цьому обсяги відпущеного в місцях роздрібної торгівлі пального, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для цілей цього Порядку вважаються обсягами пального в літрах, приведених до температури 15°C. Такі одиниці обліку для пального мають використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.

Облікова різниця, передбачена п. 47 – 51 Порядку №408, також розраховується в літрах.

Тобто в СЕА РП одиниця ваги – кілограм для цілей обліку обсягів пального не використовується і має довідковий характер. Але при цьому не можна скласти акцизну накладну, в якій один з показників (літри або кілограми) має нульове значення.

В даному випадку підприємство має в СЕА РП некоректні ненульові залишки пального в літрах, приведених до 15°C, тоді як нульові залишки в кілограмах є правильними.

Щоб виправити ці помилки, потрібно відкоригувати ті акцизні накладні, у яких були зазначені помилкові обсяги пального в літрах. Якщо показник в кілограмах вірний, а в літрах – помилковий, то в цьому випадку використовується код виду коригування 4 «Коригування показників акцизної накладної у зв’язку з помилковим зазначенням обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °C».

Відповідно до п. 18 розділу IV Порядку №729, для здійснення коригування обсягу реалізованого пального (код виду коригування «4») платник заповнює розрахунок коригування акцизної накладної, в якому:

  • у першому рядку таблиці в повному обсязі сторнує помилково зазначений в акцизній накладній обсяг пального;
  • у наступному рядку таблиці зазначається правильний обсяг пального.

У розрахунку коригування з кодом виду коригування «4» платник:

  • у графі 1 зазначає порядковий номер рядка;
  • до граф 2, 3 першого та наступного рядків таблиці з акцизної накладної переносить дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;
  • до граф 4, 5 першого рядка таблиці вносить із відповідним знаком (-) помилковий обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, при цьому модуль числового значення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних);
  • до граф 4, 5 наступного рядка таблиці вносить правильний показник обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (+) або нульове значення обсягу пального. Нульове значення обсягу пального може бути внесено тільки в розрахунку коригування до акцизної накладної з кодом операції для складання в одному примірнику «3» або «6», складеному при поверненні всього обсягу пального, зазначеного в такій акцизній накладній суб’єктом господарювання неплатником, або отримувачем, який не є суб’єктом господарювання.

Такий розрахунок коригування приводить у відповідність дані щодо обсягу реалізованого пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового даним фактично здійсненої операції з реалізації пального.

Нагадаємо, що розрахунок коригування до АН має бути зареєстрованим в ЄРАН після реєстрації АН, показники якої коригуються, та у межах 1095 днів з дати здійснення операції з реалізації пального, яка відбулась починаючи з 1 липня 2019 року (п. 1 розділу IV Порядку №729).

Приклад. За акцизною накладною з пересувного акцизного складу помилково було списано 1000 кг та 1000 літрів бензину, а потрібно було списати 1000 кг та 1350 л бензину. Внаслідок цього на пересувному акцизному складі сформувався помилковий залишок 350 л та правильний нульовий залишок в кг. Виправлення цієї помилки здійснюється за допомогою РК до цієї АН з кодом виду коригування «4» у такому порядку: 

Порядковий номер

Код товару згідно з УКТ ЗЕД/ умовний код -для скрапленого газу (10 знаків)

Опис товару згідно з УКТ ЗЕД

Обсяг реалізованого пального

у кг, (+ ,–)

у літрах, приведених до температури 15 °C, (+ ,–)

1

2

3

4

5

1

2710123100

Бензини моторні

-1000

-1000

2

2710123100

Бензини моторні

+1000

+1350

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025257
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756