• Посилання скопійовано

Заповнення акцизної декларації при продажу рідин для електронних сигарет

Як правильно заповнювати розділ Б (код Б.1) додатку 2 акцизної декларації (адвалорні та специфічні ставки акцизного податку одночасно), якщо гр. 6 та 8 у шт., гр. 13 (специфічна ставка акцизного податку - 3000 грн за літр), та відповідно гр. 15 = гр. 10 х гр.13 : 1000 - вираховує в рази меншу суму акцизного податку?

Дивимося відповідь податкової на питання в ЗІР (114.07): «Чи потрібно подавати декларації акцизного податку СГ, які здійснюють виробництво/імпорт/продаж рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та мають ліцензію на оптову/роздрібну торгівлю такими рідинами?».

Податкова зазначає, що згідно з вимогами Порядку №14 виробники рідин, що використовуються в електронних сигаретах та платники податку, які ввозять на територію України марковану марками акцизного податку підакцизну продукцію, зокрема, рідини, що використовуються в електронних сигаретах заповнюють Розділ Б Декларації та Додаток 1 до Декларації.

Виробники та імпортери, зокрема, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що здійснюють їх реалізацію у роздрібній торгівлі або суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з оптової та/або роздрібної торгівлі такими виробами заповнюють Розділ Д декларації та додаток 6-1 до декларації.

Тобто, виробники, імпортери рідин, що використовуються в електронних сигаретах, заповнюють розділи Б, Д декларації, та додатки 1 і 6-1 до декларації.

Додаток 2 при цьому не заповнюється.

Зауважимо, що додаток 2 заповнюється для розрахунку акцизного податку з реалізації тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну із застосуванням коефіцієнта 1,5 у разі перевищення 115 відсотків середньомісячного обсягу реалізації на внутрішньому ринку тютюнових виробів за попередні дев’ять місяців, що передують трьом звітним місяцям поспіль, що передують місяцю, в якому підвищуються ставки акцизного податку на тютюнові вироби – див. тут.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Чи можна змінити назву пального в накладній?
  Підприємство – імпортер пального, оприбутковує пальне за назвою, вказаною в митній декларації. Оптовий покупець наполягає зазначати в документах на відвантаження назву пального згідно з техрегламентом, що відрізняється від назви в декларації. Чи має право підприємство змінити назву?
  17.01.202371
 • Заповнення акцизної декларації при продажу рідин для електронних сигарет
  Як правильно заповнювати розділ Б (код Б.1) додатку 2 акцизної декларації (адвалорні та специфічні ставки акцизного податку одночасно), якщо гр. 6 та 8 у шт., гр. 13 (специфічна ставка акцизного податку - 3000 грн за літр), та відповідно гр. 15 = гр. 10 х гр.13 : 1000 - вираховує в рази меншу суму акцизного податку?
  16.01.2023291
 • Акцизні накладні не реєструються за пп. 231.1 ПКУ
  АЗС виписує та реєструє зведені АН. Але зараз вхідні АН не реєструються, оскільки «порушено вимоги пп. 231.1 ПКУ: загальний обсяг резервуарів на стаціонарному АС отримувача (199980.00) менший суми обсягу, зазначеного в документі (11162.79), і обсягу, що наразі зареєстрований на складі (195852.19)». Чи є роз’яснення ДПС?
  13.01.202356
 • Чи може виробник алкоголю здійснювати оптовий продаж алкоголю?
  Чи може суб’єкт господарювання (має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв - вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових, - та виробляє їх з виноматеріалів - виноградних, плодово-ягідних або медових, - виключно власного виробництва, не придбаних) здійснювати оптовий продаж шампанського, вин ігристих, що вироблені з власного виноматеріалу?
  12.01.202376
 • Як перераховувати обсяг пального в літрах, приведених до 15° С, якщо ПРК використовується на «оптовому» акцизному складі?
  Підприємство імпортувало 15200 л при 15° С. Цим же бензовозом передає пальне на зберігання зберігачу, але при фактичній температурі 1° С передається 15000 л пального. Зберігач надає послуги зі зберігання пального (роздрібним продажем не займається). Зберігач видає пальне зі зберігання в літрах через ПРК, тому виникає облікова різниця. Як це врегулювати?
  12.01.202344