Торгівці пальним оприбутковують пальне в бухобліку у фактичних літрах, які зазначаються у видаткових накладних постачальника пального. При цьому у вхідній акцизній накладній покупець пального отримує обсяг пального у літрах, приведених до температури 15°C, кількість яких відрізняється від кількості фактичних літрів. Таким чином, обсяги надходження пального у покупця в бухобліку і в СЕА РП будуть різними. Внаслідок цього виникає облікова різниця.
Докладно про це ми писали в статті «Роздрібний продаж пального на АЗС: складаємо акцизні накладні», у розділі «Облікова різниця між даними СЕА РП та даними бухобліку пального на АЗС».
Звертаємо увагу, що облікова різниця, передбачена п. 47 Порядку №408, застосовується тільки роздрібними торговцями пальним (АЗС).
Загалом, протягом всього року фактична кількість літрів повинна приблизно співпадати з літрами, приведеними до 15 градусів Цельсія. Відхилення в межах облікової різниці за весь рік може бути скориговане протягом січня наступного року.
Якщо на підприємстві виникають різниці, що перевищують облікову різницю, передбачену п. 47 Порядку №408, це свідчить про те, що потрібно перевірити правильність ведення кількісного обліку пального.
***
Додатково читайте:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити