• Посилання скопійовано

Пальне на відповідальному зберіганні продано зберігачу: чи складати акцизну накладну?

Підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним без місць розміщення та уклало договір зберігання пального з підприємством, яке має ліцензію на оптову торгівлю з місцями торгівлі. У вересні підприємство передало на зберігання пальне (на яке зареєстрували акцизну накладну). В жовтні планується продати це пальне підприємству-зберігачу. Чи потрібно складати та реєструвати акцизну накладну?

Про те, як складати акцизні накладні при переданні пального на відповідальне зберігання, ми докладно писали тут та тут

Передання пального на відповідальне зберігання належить до операцій з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ. Відповідно, на цю операцію складалася акцизна накладна. Нагадаємо, що реалізація підакцизних товарів – це будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Отже, на даний момент вже відбулася реалізація пального зберігачу в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ – відвантаження пального на акцизний склад зберігача без передачі права власності, і цей обсяг пального вже обліковується у складі залишків пального зберігача. 

Під час продажу цього пального право власності на пальне переходить від поклажодавця до зберігача, а фактичного відвантаження пального не відбувається, бо воно вже перебуває на акцизному складі зберігача. З точки зору акцизного податку реалізації пального не відбувається.

Тому при продажу пального, яке вже перебуває на акцизному складі отримувача, оформляються такі документи:

 • Акцизна накладна – на дату фізичного переміщення пального на склад зберігача (за умовами запитання цей документ вже складений і зареєстрований в ЄРАН);
 • Видаткова накладна – на дату передання всіх вигод і ризиків на пальне від поклажодавця до зберігача. Як правило, одночасно відбувається перехід права власності на пальне до зберігача, який виступає покупцем. 
 • Податкова накладна – за загальним правилом першої події, на дату видаткової накладної або на дату оплати залежно від того, яка подія сталася першою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Протягом якого строку пальне може перебувати в пересувному акцизному складі?
  Протягом якого строку пальне може перебувати в пересувному акцизному складі, якщо воно придбане для перепродажу, а пересувним акцизним складом є бензовоз стороннього\найнятого перевізника? Наприклад, пальне придбали і не встигли зразу перепродати
  08.06.202318
 • Анулювання ліцензії на оптову торгівлю пальним ще не означає анулювання реєстрації СГ платником акцизу
  Чи повинен суб’єкт господарювання повторно реєструватися платником акцизного податку на оптову торгівлю пальним після відновлення раніше анульованої ліцензії?
  31.05.202320
 • Як фізособі-підприємцю імпортувати алкоголь?
  ФОП має ресторан і хоче укласти договір на постачання елітних алкогольних напоїв із-за кордону. На які основні моменти потрібно звернути увагу? Як придбати акцизні марки та промаркувати ними імпортний алкоголь? Чи потрібна ліцензія на імпорт алкоголю? Які особливості імпорту товарів?
  29.05.202324
 • Чи встановлюються МРЦ та чи сплачується акциз 5% з тютюну для кальяну у 2023 році?
  Товариство надає послуги з куріння суміші кальяну, до складу якого входить тютюн для кальяну. Чи потрібно у 2023 році сплачувати з вартості кальяну акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів та чи потрібно дотримуватись максимальних роздрібних цін?
  25.05.202328
 • Що робити з мертвими залишками пального в резервуарах на АЗС?
  На АЗС в резервуарі є 1700 л бензину А-92, УКТ ЗЕД - 2710124194 – так званий «мертвий залишок», який вже не можна реалізувати через колонку. Бензин А-92 більше не планується закуповуватись та продаватись. Цей резервуар планується використовувати для реалізації бензину А-95 з іншим кодом УКТ ЗЕД. Як можна списати чи використати «мертвий залишок»? Чи можна змішувати різні марки бензину? Чи обов’язково проводити очистку резервуару? Які акцизні накладні треба скласти в такому випадку?
  23.05.202367