Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи можна продати пальне в бензовозі покупцю, у якого немає ліцензії?

Підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним без місць зберігання. Чи має воно право продати пальне, яке знаходиться в бензовозі, покупцю, який не має ліцензії?

Починаючи з 08.09.2021 р. запроваджено доопрацьоване програмне забезпечення з приймання та обробки акцизної накладної з урахуванням необхідності дотримання сукупності вимог під час їх реєстрації в ЄРАН та коректного відображення в СЕА РПСЕ ліміту пального, а  саме:

  • наявності права на здійснення діяльності з пальним на підставі відповідної ліцензії у осіб (продавців та покупців);
  • наявності достатнього об’єму зареєстрованих резервуарів – під час отримання пального на акцизному складі, на який відвантажується пальне.

Статтею 15 Закону №481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Ліцензії на зберігання пального отримуються на кожне місце зберігання пального.

Ліцензії на право зберігання пального видаються за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.

Суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Крім того, ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на зберігання пального не отримують.

Отже, у разі складання акцизної накладної на суб’єкта господарювання – не платника акцизного податку, за виключенням підприємствам, установам та організаціям, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету та підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, у якого відсутня ліцензія на зберігання пального, у її реєстрації буде відмовлено.

Якщо покупець пального, який придбаває пальне у бензовозі, а не шляхом заправки в баки транспортних засобів, збирається використовувати отримане пальне у власній діяльності, то у нього має бути ліцензія на зберігання такого пального. Якщо планується подальший перепродаж такого пального, то у покупця повинна бути ліцензія на оптову торгівлю пальним.

Сам по собі продаж пального покупцю, у якого немає ліцензій на виробництво, торгівлю або зберігання пального, не заборонений законодавством. Порушення норм Закону №481/95-ВР відбувається вже на стороні покупця, якщо такий покупець зобов’язаний отримати ліцензію, але цього не зробив. Крім цього, на такого покупця неможливо буде зареєструвати акцизну накладну. Це призведе до розбіжностей у продавця між обсягами пального в бухобліку та згідно даних ЄРАН – адже в обліку пальне буде списане, а за даними ЄРАН – ні.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Ліцензія , Торгівля , Пальне

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі