Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Акциз, ліцензія при продажу солідолу, літолу

Підприємство на займається оптово-роздрібною торгівлею, в тому числі солідолу, літолу в тарі 1 л., 5 л., 10 л., які мають код УКТ ЗЕД 2710199900. Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку, отримувати ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю, зберігання пальним?

Ні, не потрібно ані реєструватися платником акцизного податку, ані отримувати ліцензії на торгівлю чи зберігання пальним. Тому що солідол і літол (код УКТ ЗЕД 2710 19 99 00) не належать до підакцизних товарів.

І ось чому.

Відповідно до пп. 14.1.141-1 ПКУ, пальне – це нафтопродукти, різноманітне пальне, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

В пп. 215.3.4 ПКУ наведено перелік товарів, які належать до пального, а відтак є підакцизними.

Серед таких товарів є і товари з кодом УКТ ЗЕД 2710 19 99 00. Але в описі товару, наведеного до цього коду зазначено, що це палива рідкі, на основі газойлів (дизпаливо), менш як 85 об.% яких, включаючи витрати, переганяється при температурі 350°С (за методом ISO 3405, еквівалентним методу ASTM D 86), крім палива пічного побутового, базових олив та інших мастильних матеріалів, та інших дистилятів, які під час фракційної розгонки за методом ISO 3405 (або аналогічним методом ASTM D 86) при температурі 350° С та атмосферному тиску переганяються не більше 35 об. %.

Тобто, до підакцизних товарів відносять не всі товари, що мають код УКТ ЗЕД 2710 19 99 00, а тільки ті з них, які відповідають наведеному опису.

Солідол і літол є мастильними матеріалами і не є рідким паливом на основі газойлів (дизпалива). Тому вони і не є пальним у розумінні ПКУ, а відтак і не є підакцизними товарами.

Відповідно до ст. 1 Закону № 481/95-ВР термін пальне вживається у значеннях, наведених у ПКУ. Як ми встановили вище, літол і солідол не є пальним у значенні ПКУ. А тому і норми Закону №481/95-ВР, зокрема, ліцензування торгівлі і зберігання, не поширюються на господарські операції з літолом і солідолом.

Подібну консультацію давала податкова, приміром, тут. Те саме в ІПК ДПСУ від 22.09.2020 р. № 3957/ІПК/99-00-09-03-03-06.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Ліцензія , Торгівля

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі