З 8 вересня 2021 року відбулися зміни у роботі програмного забезпечення з приймання та обробки акцизної накладної. Зокрема, у разі складання акцизної накладної на суб’єкта господарювання – не платника акцизного податку, за виключенням підприємств, установ та організацій, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету та підприємств, установ та організацій системи державного резерву, у якого відсутня ліцензія на зберігання пального, у її реєстрації буде відмовлено. Ми писали про це тут.
В даному випадку продавець пального заповнює додаток 1-1 до декларації акцизного податку, адже відповідно до п. 2 розділу V Порядку №14 Додаток 1-1 заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники).
Зокрема, відповідно до пп. 5 п. 2 розділу V Порядку №14 у графі 5 "Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, коригувальними акцизними накладними (в тис.л, приведеного до t 15C) - реалізованого" зазначаються всі обсяги пального, приведеного до t 15 °C, реалізованого у звітному періоді за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними / розрахунками коригування до акцизних накладних, складеними суб'єктом господарювання.
Отже, обсяги постачання пального, за якими не вдалося зареєструвати акцизну накладну, не підлягають відображенню в декларації акцизного податку.
Разом з цим у постачальника є операція потачання пального, за якою залишається незареєстрованою акцизна накладна на постачання пального неплатнику акцизу, який не має ліцензії на зберігання пального.
Постачальнику загрожують штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію АН відповідно до ст. 120-2 ПКУ. Наразі не застосовуються штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, вчинених у період з початку дії карантину і по його останній день – див. тут. При цьому, ці обмеження не стосуються штрафних санкцій за порушення, які були вчинені до 01.03.2020 року. Тож поки в Україні триває карантин, штрафні санкції за ст. 120-2 ПКУ не застосовуються. Наразі карантин триває до 31 грудня 2021 р. – див. тут.
Якщо така АН залишиться незареєстрованою після закінчення карантину, тоді до платника будуть застосовані штрафні санкції.
З урахуванням нових критеріїв реєстрації АН, для уникнення таких ситуацій в майбутньому, радимо перевіряти покупців на предмет наявності у них ліцензій на зберігання пального до того, як відвантажувати їм пальне.
В даному випадку радимо покупцю пального отримати ліцензію на зберігання пального, а постачальнику знову спробувати зареєструвати акцизну накладну на такого отримувача. Несвоєчасно зареєстрована акцизна накладна відображається в декларації у тому місяці, в якому вона фактично буде зареєстрована – докладніше про це ми писали тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити