• Посилання скопійовано

На яку дату вважати реалізованим експортний товар?

Дата відвантаження виноматеріалів на експорт – 31.05.2021 р. згідно з CMR, дата оформлення електронної митної декларації – 01.06.2021р. В якому місяці відобразити реалізацію виноматеріалів в формі 2РС?

Відповідно до Порядку заповнення форми звіту №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» від 11.02.2016  р. №49, у графі 10  розділу І «Обіг алкогольних напоїв» вказується кількість продукції, яка реалізована на експорт у звітному місяці.

Тому потрібно з’ясувати, коли відбувається саме факт реалізації товару, зокрема, на експорт. Відвантаження товару або перетин товаром митного кордону – це не те саме, що його реалізація на експорт.

Всупереч поширеній думці, дата реалізації експортного товару – це не дата оформлення митної декларації, а та дата, на яку виконуються чотири умови визнання доходу від реалізації.

Згідно з п. 8 П(С)БО 15, дохід від реалізації товарів  визнається за одночасного виконання всіх умов:

  • покупцю передано всі ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на товар;
  • продавець не здійснює управління та контроль за реалізованим товаром;
  • сума доходу може бути достовірно визначена;
  • є впевненість, що в результаті операції станеться збільшення економічних вигід підприємства, а витрати, пов’язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.

Мінфін у листі від 03.03.2007 р. №31-34000-20-10/4345 вказує, що контроль над активом, як правило, супроводжується правом власності на нього. Найчастіше втрата контролю за реалізованим товаром відбувається в момент фізичного відвантаження товару покупцю (перевізнику покупця). Момент переходу ризиків та вигод, пов’язаних з правом власності, слід визначати виходячи з умов постачання ІНКОТЕРМС, визначених в ЗЕД-контракті.

Такий момент може співпадати з датою відвантаження виноматеріалів на експорт згідно з CMR або з датою оформлення митної декларації. Повторимо, все залежить від умов договору між покупцем і постачальником, і товар вважається реалізованим на ту дату, на яку виконуються всі вище названі умови, зокрема:

  • покупцю передано всі ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на товар;
  • продавець не здійснює управління та контроль за реалізованим товаром.

Якщо за договором це станеться на дату відантаження – то товар вважається реалізованим у травні, а якщо договором обумовлено, що ці умови виконуються в момент оформлення митної декларації – то у червні. Самі по собі факти відвантаження та оформлення митної декларації ще не означають, що товар переданий від продавця покупцю, потрібна ще відповідна домовленість між ними.

Додатково читайте тут та тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202532
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202545
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025754